Lietuvoje

2018.02.02 11:31

I. Staškevičiaus byla: jaučiasi kaip apgautas telefoninių sukčių

Vytenis Miškinis, 15min.lt2018.02.02 11:31

Vilniaus apygardos teisme penktadienį turėjo būti pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kur sutuoktiniai Darius ir Patricija Šulskiai kaltinami neteisėtai rinkę informaciją apie „VP Market“ akcininko Igno Staškevičiaus privatų gyvenimą, gavę iš jo 312 tūkst. eurų, bet pareikalavę dar 1,5 mln. eurų. Bylos nagrinėjimo pradėti nepavyko, nes susirgus dukrai į posėdį negalėjo atvykti P. Šulskienė.

Po posėdžio susirinkusiems žurnalistams I. Staškevičius sakė negalintis komentuoti bylos detalių ir pirmiausia norėtų parodymus duoti teisme.

„Kreipiausi į teisėsaugą siekdamas civilizuotai ir įstatymų nustatyta tvarka išspręsti kilusius sunkumus“, – kalbėjo verslininkas.

Anot jo, jis iš savo buvusio asmeninio vairuotojo D. Šulskio ir jo vadovaujamo vaistinių tinklo komercijos direktorės P. Šulskienės patyrė prievartą.

„Dabar jau atrodo viskas kitaip. Tuo metu buvau ilgai ir slaptai sekamas, ne tik aš, bet ir mano šeimos nariai, filmuojamas, fotografuojamas, įrašinėjami pokalbiai, buvo grasinama viską paviešinti. Jaučiau grėsmę savo ir savo šeimos saugumui“, – tikino I. Staškevičius.

Iš byloje surinktų duomenų panašu, kad jis buvo sekamas mažiausiai porą metų. Iš pradžių jis viską bandė sutvarkyti be teisėsaugos pagalbos, sutuoktiniams padovanojo daugiau nei 300 tūkst. eurų.

„Neslepiu, šiuo klausimu buvau sutrikęs ir įbaugintas. Labai gerai suprantu, kaip pinigus išvilioja telefoniniai sukčiai, pasinaudodami žmonių baimėmis, silpnybėmis, situacijomis“, – sako verslininkas.

Jis priduria, kad sutuoktinių reketą galėjo paskatinti ir „VP Market“ akcininkų konfliktai.

„Byloje yra duomenų, kad kaltinamieji yra įkvėpti Mindaugo Marcinkevičiaus veiksmų, buvo grasinama, kad informacija bus perduota konkurentams“, – sako I. Staškevičius.

Padovanojo savo valia

Tuo tarpu kaltinamųjų advokatas Vytautas Sirvydis sako, kad kaltinime nėra jokios informacijos, kurią esą galėjo paviešinti sutuoktiniai.

„Nė pagal vieną kaltinimą jokio pagrįstumo baudžiamajai atsakomybei kilti aš absoliučiai nematau“, – sako advokatas.

V. Sirvydis akcentuoja, kad 312 tūkst. eurų Šulskiams padovanojęs I. Staškevičius tą padarė laisva valia ir dabar neturėtų reikšti pretenzijų.

„Buvo notarinė sutartis. Supraskite, jei kalbama apie telefoninius sukčius, man neteko matyti nė vieno sukčiaus, kuris savo veiksmus įformintų notarine sutartimi. Notaras klausia dovanotojo, ar jūs laisva valia dovanojate? Taip, laisva valia. Tai vienas iš elementų, apie kurį dabar galima kalbėti“, – sako V. Sirvydis.

I. Staškevičius jau yra pateikęs prašymą bylą nagrinėti neviešuose teismo posėdžiuose, tačiau kaltinamieji laikosi priešingos nuomonės.

„Mūsų interesas, kad byla būtų nagrinėjama viešai, skaidriai, viešo proceso metu. Manau, visuomenė turi teisę žinoti apie detales, kurios vienaip ar kitaip paaiškės“, – sako V. Sirvydis.

Jis priduria, kad nėra jokių duomenų, kas taip išgąsdino milijonierių I. Staškevičių.

„Ir ginti tada pakankamai sudėtinga, nes viena iš baudžiamojo proceso užduočių yra tokia, kad kaltinamasis aktas būtų aiškus ir būtų galima nuo jo gintis. Dabar nežinome, kas tokio taip išgąsdino poną Staškevičių, ir gintis turime apgraibomis“, – sakė V. Sirvydis.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05