Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.02 13:00

Lietuvos 100-mečio projekte – signatarų portretai net iš parako

Lieka vos pora savaičių iki atkurtos Lietuvos šimtmečio. Šia proga vykdoma daugybė įvairių projektų, tarp kurių – projektas „Signatarai“. Pasak 15min verslo plėtros vadovės Redos Rutkauskienės, projektu buvo siekiama sukurti ilgalaikį produktą ir prasmingai paminėti Vasario 16-ąją. Surinkta informacija ir nuotraukos patalpintos multimedijos projekte, Lietuvos signatarų portretus sukūrė menininkė Jolita Vaitkutė.

„Pagalvojome, kad svarbu į šimtmetį pažiūrėti šiek tiek kitaip, įdomiai. Dėl to mūsų žurnalistai nuo pat vasaros pradžios sėdėjo bibliotekose, važinėjo į signatarų gimtines, ieškojo istorikų ir parengė daug medžiagos. Pamatę surinktos medžiagos kiekį, supratome, kad reikės pagalbos, ir džiaugiamės, kad prisidėti sutiko menininkė J. Vaitkutė“, – pasakoja R. Rutkauskienė.

Pasak menininkės J. Vaitkutės, kiekvienas signataras buvo kuriamas iš skirtingos medžiagos.

„Pavyzdžiui, Alfonsas Petrulis yra iš čiobrelių dėl to, kad jis atidarė arbatinę blaivininkams. Antanas Smetona yra iš ginklų kulkų ir parako. Jonas Basanavičius yra iš gydytojo reikmenų ir žolelių, nes jis atrado daug įvairių žolelių. Šios unikalios medžiagos atspindi kiekvieną jų gyvenimo detalę“, – vardija J. Vaitkutė.

Išsamiau – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi