Lietuvoje

2018.02.01 23:26

Miestelių gaisrinės – pasenusi sovietinė technika ir apleisti pastatai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.01 23:26

Kai kurios savivaldybės pasinaudodamos europine parama pačios rengia projektus – renovuoja ar stato naujas gaisrines, perka naujus automobilius ir modernią įrangą. Ne visur valdžios požiūris toks rūpestingas. Yra nemažai mažesnių rajonų miestelių, kuriuose nestatutiniai ugniagesiai gelbėtojai dirba apleistuose pastatuose su pasenusia, nuolat byriančia sovietine technika.

Beveik 50 metų sovietiniais automobiliais į gaisrus skuba Vilkaviškio rajono miestelių ugniagesiai. Byra ne tik automobiliai, nuolat genda ir vandens siurbliai. Penkios ugniagesių komandos pernai gesinti gaisrų buvo iškviestos daugiau nei 200 kartų. 

Europos Komisija yra pradėjusi prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą dėl to, kad dalis objektų nėra prisijungę prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos.

Tačiau iškelti ugniagesius į kitas patalpas ar visas sutvarkyti, pasak rajono savivaldybės vadovų, nėra pinigų. Šiemet ketinama pastatyti naują Kybartų gaisrinę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia lėšų ugniagesių buičiai gerinti bei automobiliams ir įrangai įsigyti skiria Vilniaus, Gargždų, Pasvalio, Pakruojo, Alytaus ir Lazdijų rajonų savivaldybės. 

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt