Lietuvoje

2013.06.21 10:35

Upės krantinės šlaite Vilniuje išdėliota 20 geltonų kėdučių su sentencijomis

LRT.lt2013.06.21 10:35

Vilniaus Neries krantinės šlaite atsirado 20 geltonų kėdučių, skirtų miestiečiams. Jos išbarstytos upės krantinės šlaite tarp Žirmūnų tilto ir Verslo trikampio.

Vilniaus Neries krantinės šlaite atsirado 20 geltonų kėdučių, skirtų miestiečiams. Jos išbarstytos upės krantinės šlaite tarp Žirmūnų tilto ir Verslo trikampio.

Visuomeninio projekto „Upės korys“ organizatoriai tikisi, kad kėdutės ne tik puoš pakrantę, bet ir sieks juos  įkvėpti – kiekviena kėdutė papuošta skirtinga sentencija.

„Miesto architektūrai upė labai svarbi, bet deja Vilniuje ši miesto dalis pamiršta, apleista ir neišnaudota. Norėjosi kartu su visais miestiečiais sukurti kitokį Neries pakrantės veidą, kad tai būtų vieta pasisėdėjimams, romantiškiems pasimatymams ir nauja kūrybinė erdvė jaunimui“, – sako visuomeninio projekto organizatorius dizaineris Vytautas Puzeras.

„Upės korio“ įkūrėjas teigia jau kelis kartus įsitikinęs, kad sėdimųjų vietų pakrantėje poreikis tikrai egzistuoja.

„Vieną dieną specialiai atlikau eksperimentą – per valandą apvažiavau Neries pakrantę nuo Žirmūnų tilto iki Verslo trikampio ir užfiksavau apie 80 žmonių sėdinčių tiesiog ant šlaito betono. Žmonės atrado šią erdvę, bet kad ją išties pamiltų, reikia truputį į ją investuoti ir visiems kartu pagyvinti“, – teigia dizaineris.

Projekto iniciatorius teigia, kad tai ne paskutinės kėdutės, papuošusios krantinę – jo galvoje jau sukasi kitos idėjos, kiekviena su skirtingais tikslais: kūrybinės erdvės kūrimas prie Mindaugo tilto, Lietuvos trispalvė iš kėdučių priešais Gedimino pilį ir emigrantų kėdutės prie Seimo.

Neries pakrantėje jau yra įkurtos įsimylėjėlių ir jaunavedžių zonos, taip pat kėdutės puošia zonas prie Mindaugo ir Baltojo tiltų. Iš viso Neries krantinės šlaite jau yra 60 kėdučių.