Lietuvoje

2018.02.01 19:42

Išdalinti iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ autorių apdovanojimai

LRT.lt2018.02.01 19:42

Pirmą kartą vykusią „Didžiąją idėjų ir pokyčių konferenciją“ užbaigė iškilminga autorių apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo pagerbti labiausiai iniciatyvai nusipelnę žurnalistai ir kiti prie jos svariai prisidėję asmenys. 

Už svarbiausių idėjų Lietuvai įgyvendinimą apdovanojimas įteiktas „Žmogui-idėjai Lietuvai“ – prof. Vytautui Landsbergiui. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui, faktiniam Lietuvos vadovui lemtingu šaliai metu iniciatyvos vardu padėkota už drąsą turėti idėjų ir siekti jų įgyvendinimo.

BNS nuotr.

Apdovanojimas taip pat įteiktas skaitomiausiam iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ autoriui. Ja tapo DELFI žurnalistė Justina Ilkevičiūtė, iniciatyvos metu visa galva pasinėrusi į idėjų ir sėkmingų užsienio šalių patirčių analizavimą. Ji parašė 18 straipsnių, vedė 4 iniciatyvai dedikuotas konferencijas, o visa tai buvo perskaityta ir peržiūrėta daugiau nei pusę milijono kartų.

BNS nuotr.

Populiariausia iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ televizijos laida – LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“.  Ši televizijos laida įpratino šalies gyventojus pabusti kartu ne tik su kava, bet ir su idėjomis Lietuvai. „Labas rytas, Lietuva“ komanda kiekvieną antradienį rytus pradėdavo besisveikindama su vis kitų sričių profesionalais, pristatančiais aktualiausius šalies pokyčių siūlymus.

BNS nuotr.

Net du apdovanojimai įteikti kategorijoje iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ balsas. Jie iškeliavo į LRT RADIJO ir „Žinių radijo“ rankas.  Šių radijo stočių kasdienių laidų dalimi tapusios idėjos Lietuvai pasiekdavo tautiečių ausis, kad ir kur šie bebūtų – automobilyje, darbe ar namuose. Net atokiausiuose šalies kampeliuose gyvenančių žmonių idėjos vos vienu skambučiu į radijo studiją tapdavo išgirstos visos Lietuvos.  

BNS nuotr.

Už nuopelnus iniciatyvai „Idėja Lietuvai“ buvo apdovanotas žurnalistas Edmundas Jakilaitis, vadintas  iniciatyvos žmogumi orkestru: jis buvo vaizdas, balsas ir idėja viename. E. Jakilaitis ne tik kiekvieną penktadienį DELFI TV studijoje grynino idėjas su iškiliausiais savo sričių ekspertais, bet ir pats aktyviai teikė savas.

BNS nuotr.

Už žodžio laisvės idėjos gynimą apdovanojimas skirtas DELFI specialiajam korespondentui Dainiui Sinkevičiui. D. Sinkevičius kasdieniniame savo darbe nuosekliai ir užtikrintai gina žodžio ir saviraiškos laisvę, kad šalyje būtų daugiau laisvės, tiesos ir teisingumo.

BNS nuotr.

Už proveržio idėjų skleidimą apdovanotas portalo „15min.lt“ žurnalistas Ugnius Antanavičius. U. Antanavičius gilinosi į itin skirtingas ir universalias idėjas – nuo Lietuvos vardo keitimo iki to, ką lietuviams savo būdo bruožuose siūlo keisti Tanzanijos ar Bengalijos gyventojai.

BNS nuotr.

Apdovanojimas už iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ vaizdą skirtas fotomenininkui Mariui Jovaišai.  Iniciatyvai padovanotos M. Jovaišos kurtos projekto „Neregėta Lietuva“ nuotraukos gniaužia kvapą ir atskleidžia mūsų šalies grožį naujais rakursais. M. Jovaiša yra gyvas pavyzdys kaip drąsiausias idėjas paversti tikrais kūriniais.

BNS nuotr.

Apdovanotiesiems įteikti autoriniai meno kūriniai – iniciatyvos simbolio – ąžuolo lapo vardinės statulėlės. Visą dieną vykusioje „Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje“ paskelbtos trys idėjos Lietuvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.