Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.01 15:05

R. Vanagaitė atgaus iš „Alma littera“ visas savo knygas

Rašytoja Rūta Vanagaitė atgaus visas iš prekybos išimtas knygas. Tai numatyta jos ketvirtadienį su leidykla „Alma littera“ pasirašytoje sutartyje.

„Sutarėme, kad leidykla kaip kompensaciją man atiduoda visas knygas – 26 700 egzempliorių. Jos iki šiol laikytos sandėlyje Kaune, dabar jas man kažkada atveš“, – DELFI sakė šiuo metu Izraelyje viešinti R. Vanagaitė.

Rašytoja už atgautas knygas turės leidyklai sumokėti tam tikrą kompensaciją, kuri pagal sutartį nėra viešinama.

Šalių advokatai dėl taikos sutarties tarėsi keturis mėnesius

„Milžiniškas kiekis knygų, nežinau, ką su jomis darysiu, dabar reikės ieškoti sandėlio. Aš nesitikiu, kad kokie nors knygynai ar prekybos centrai priims, bibliotekoms duosiu nemokamai, o šiaip žmonės jas galės įsigyti internetu, jau šiandien vakare galės pradėti užsakinėti. Aš tam jau pasiruošus“, – kalbėjo rašytoja.

R. Vanagaitė sakė labai besidžiaugianti, kad knygos nebuvo sunaikintos – to užsienio valstybės nebūtų supratę.

„Šis atvejis neįvyks – mano vaikučiai grįžta pas mane“, – džiaugėsi ji. R. Vanagaitė turėtų atgauti 2,6 tūkst. „Mūsiškių“, 750 egzempliorių „Pareigos meto“, 1,8 tūkst. egzempliorių „Ne bobų vasaros“, 3,2 tūkst. egzempliorių „Ne bobų reikalų“, 4 tūkst. knygos „Jis“ bei 14,5 tūkst. egzempliorių naujausios autobiografinės knygos „Višta strimelės galva“. Pastarasis leidinys dėl kilusio skandalo prekybos vietų taip ir nepasiekė. DELFI primena, kad beveik 27 tūkst. R. Vanagaitės knygų atsidūrė Kauno Laisvosios ekonominės zonos sandėliuose praėjusių metų spalio pabaigoje.

Leidykla „Alma littera“ sprendimą nutraukti bendradarbiavimą su R. Vanagaite ir išimti jos knygas iš prekybos vadino nuoširdžia leidyklos reakcija ir vertybiniu sprendimu. Tokį žingsnį leidykla žengė po R. Vanagaitės pasisakymų apie vieną Lietuvos partizanų vadų Adolfą Ramanauską-Vanagą. Kilus skandalui R. Vanagaitė viešai atsiprašė ir pripažino klydusi.

Leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė sako, kad sprendimas išimti R. Vanagaitės knygas iš prekybos buvo nuoširdi leidyklos reakcija ir beprecedentis vertybinis sprendimas, rašoma leidyklos išplatintame pranešime spaudai.

„Gerbiame Lietuvos įstatymus ir, jais remiantis, sutartį su autore nutraukėme abipusiu sutarimu, ir jai perdavėme visas jos knygas. Visos autorinės teisės į knygas dar anksčiau buvo grąžintos autorei“, – teigia D. Viliūnienė.

D. Viliūnienės teigimu, visą šį laiką R. Vanagaitės knygos buvo saugios ir nepaliestos – buvo nuspręsta jas saugoti iki galutinio susitarimo. Autorė tą faktą žinojo, tad užsienyje pasirodę jos teiginiai, esą jos naikinamos – buvo ir yra klaidingi.

Pagal susitarimą su autore knygos bus perduotos ne vėliau kaip per 40 dienų nuo susitarimo pasirašymo. Jos bus pristatytos į autorės nurodytą vietą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi