Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.01 09:48

Išvada: dėl laivo įstrigimo Melnragėje ant kranto kaltas kapitonas

Klaipėdos jūrų uosto direkcija baigė tyrimą dėl laivo „Ocean Crown“ avarijos. Laivas praėjusių metų Kūčių rytą užplaukė ant seklumos ties Melnrage. Nustatyta, kad „Ocean Crown“ kapitonas laiku nepranešė apie laivo variklio gedimą.

Iš karto po avarijos uosto direkcijoje sudaryta darbo grupė nustatė, kad Kūčių išvakarėse išoriniame reide stovinčiam laivui buvo nurodyta iškelti inkarą ir audrą praleisti jūroje. Tuo metu bangų aukštis siekė iki penkių metrų, o vėjas pakilo iki 28 metrų per sekundę.

Esant tokioms oro sąlygoms, stovėti nuleistais inkarais draudžiama. Tačiau inkaro laivas nepakėlė. Taip pat nustatyta, jog kapitonas beveik 9 valandas neinformavo, kad neveikia pagrindinis laivo variklis.

Daugiau kaip pustrečios valandos dreifavęs laivas užplaukė ant seklumos Melnragės priekrantėje. Dėl padarytų pažeidimų laivo kapitonas buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn. Jis savo kaltę pripažino.

Po trijų dienų iš smėlio gniaužtų išvaduotas laivas buvo remontuojamas Klaipėdos uoste. Sutvarkius pagrindinį variklį, laivas, paėmęs krovinį, uostą paliko savaitgalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi