Lietuvoje

2018.02.01 16:57

Stebėkite tiesiogiai – pranešimas „Kodėl lietuviai užprogramuoti būti sėkmingi?“

Ketvirtadienį bus paskelbtos trys daugiausia palaikymo sulaukusios idėjos Lietuvai. Iš viso šiai iniciatyvai pasiūlyta beveik 1500 idėjų.

Pirmiausia iš visų pasiūlytų idėjų buvo išrinkta 30. Vėliau, apklausus visuomenę ir ekspertus, iš jų išrinktos trys geriausios. Idėjomis siūloma, kaip pasiekti proveržį šalies ekonomikoje ar švietime, ką daryti, kad piliečiai būtų laimingesni. Jas „Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje“ paskelbs prezidentė, premjeras ir Seimo pirmininkas.

Pasak „Idėja Lietuvai“ koordinatoriaus Igno Rusilo, šias idėjas ir bus siekiama įgyvendinti, o prie to galės prisijungti visi piliečiai.

„Pats akto pasirašymas vyks idejaLietuvai.lt, kur kiekvienas Lietuvos pilietis galės patvirtinti savo tapatybę ir palaikyti šių idėjų įgyvendinimą. Šiais, 2018 metais, kiekvienas galės būti šio akto signataras“, – sakė koordinatorius.

Anot LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, tai, kad visuomenė aktyviai įsitraukė į projektą, yra itin svarbu.

„Visas grožis, kad tai darytume be valdžios, bet valdžiai dalyvaujant – kad visuomenė pati siūlytų, o mūsų darbas – tiesiog paskelbti. (...) Mes nekeliame tikslo, kad tos idėjos kaip namai – būtinai juos reikia pastatyti. Idėja yra diskusijai, kuri vėliau nuveda į įgyvendinimą – ją galima taisyti, siūlyti pakeliui dar idėjų. Tai toks pažadinimas visuomenės, kad turime daryti patys“, – mano A. Siaurusevičius.

„DELFI“ generalinis direktorius Vytautas Benokraitis teigia, kad šis projektas buvo itin svarbus tiek ekspertams, tiek visuomenei, kuri gavo gerą platformą diskutuoti apie pagrindines šalies problemas.

„Užtruko pusę metų tam, kad suprastume, jog visuomenei, verslui, žiniasklaidai ir kitoms interesų grupėms svarbu turėti vieną iniciatyvą, kurioje turėtume išgryninti mintis, kur Lietuva ateis ateinančius šimtą metų“, – teigia V. Benokraitis bei džiaugiasi, kad per projekto gyvavimo laikotarpį buvo sukurta net 400 turinio vienetų – straipsnių, transliacijų, diskusijų ir pan.

15min.lt vyriausiasis redaktorius Raimundas Celencevičius pridėjo, kad ir ne tik tos trys išrinktos idėjos yra vertos dėmesio.

„Neišrinktos idėjos taip pat yra puikios, kurias gali įgyvendinti, pavyzdžiui, bendruomenė“, – teigia R. Celencevičius.

Litexpo centre vykstančioje konferencijoje Suomijos, Izraelio, Singapūro, Estijos bei kitų šalių atstovai pasakos, kaip reikšmingos idėjos padėjo pasiekti proveržį jų šalyse.

Idėjų konferenciją nuo 9 val. transliuos portalas LRT.lt, nuo 12 val. – ir LRT KULTŪRA televizijos kanalas.

Programą galite rasti čia.