Lietuvoje

2018.01.31 18:01

Vyriausybė: Europos humanitarinis universitetas tęs veiklą Vilniuje

LRT.lt2018.01.31 18:01

Vyriausybė nutarė išsaugoti iš Baltarusijos į Lietuvos sostinę atsikėlusį Europos humanitarinį universitetą (EHU) – jis tęs veiklą Vilniuje dar pusantrų metų ir vėliau galės teikti prašymą dėl naujo aukštojo mokslo studijų leidimo.

Trečiadienį vyriausybės pasitarimo metu Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pristatė sprendimo projektą, kuriuo siūloma atidėti šiuo metu galiojančio leidimo Europos humanitariniam universitetui (EHU) vykdyti studijas atšaukimą iki 2019 m. liepos 1 d. Toks sprendimas leis universitetui toliau tęsti darbą ir teikti prašymą dėl naujo aukštojo mokslo studijų leidimo. Kaip teigiama EHU pranešime, tikimasi, kad naujas leidimas bus suteiktas dar iki 2018–2019 akademinių metų .

Šiemet EHU studijų procesas ir toliau vyks pagal patvirtintą akademinį kalendorių: po egzaminų sesijos kovo 1 d. studentai tęs 2017/18 m. pavasario semestro studijas, birželio 28 d. įvyks planuota Universiteto absolventų diplomų įteikimo ceremonija, nuo gegužės 1 d. iki liepos 1 d. bus priimamos paraiškos stojimui į bakalauro ir magistro programas.  

EHU vadovybė teiks oficialų prašymą dėl naujo leidimo vykdyti aukštojo mokslo studijas išdavimo.

„Po intensyvių derybų su Lietuvos valdžios atstovais, EHU Valdančioji taryba palankiai vertina faktą, jog EHU specifika yra suvokiama teisingai. Lietuvos vyriausybė patikino mus, kad EHU prašymas dėl naujo aukštojo mokslo leidimo suteikimo bus išnagrinėtas, kas savo ruožtu, sudarys galimybes universitetui toliau tęsti darbą Vilniuje“, — teigia Valdančiosios tarybos pirmininkas Peras Carlsenas.

Siekdama sureguliuoti universiteto statusą Lietuvoje, dar sausio pradžioje EHU vadovybė pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai oficialų pasiūlymą dėl Studijų kokybės vertinimo centro inistuticinio veiklos vertinimo rekomendacijų įgyvendinimo.

Po to, kai Baltarusijos valdžia per prievartą uždarė EHU, 2004 m. universitetas priėmė Lietuvos vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių. Įgijus oficialų universiteto statusą Lietuvoje 2006 m. kovo mėn., EHU jau baigė 2124 absolventai, įgiję diplomus menų, socialinių ir humanitarinių mokslų srityse.

2017–2018 mokslo metais EHU studijuoja 847 studentai, kurių 95% sudaro baltarusiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.