Lietuvoje

2018.01.31 16:19

Premjeras tikina, kad „Mato reformai“ lėšų netrūksta

ELTA 2018.01.31 16:19

Premjeras Saulius Skvernelis neigia trečiadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusius socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pareiškimus, kad vaikų teisių reformai, dar vadinamai „Mato reforma“, trūksta lėšų. Pasak premjero, reforma neatitrūksta nuo suplanuoto laiko, ir lėšų yra skiriama tiek, kiek buvo suplanuota.

„Ji nėra atidėta. Visada buvo numatytas įsigaliojimas liepos pirmą, ir ji įsigalios. Įstatymai numato“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Kartu premjeras pažymėjo, kad „tai, kaip buvo suplanuota institucijos pagal poreikį, poreikis buvo ir patenkintas“.

Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis turi kiek kitokią nuomonę. Jis anksčiau aiškino, kad, įgyvendinant vadinamąją Matuko reformą, galima susidurti su problemomis. Pasak jo, reformai vykdyti gali pritrūkti apie 1 milijoną eurų. Tačiau, pabrėžė ministras, dėl to jokios grėsmės pertvarkai neįžvelgia.

„Žinome dabar mūsų vidinius ministerijos resursus, jau dabar galime fiksuoti, kur šiais metais bus sutaupyta, kur reikės papildomai įdėti, ministerija stengiasi efektyviai valdyti finansus. Kalbama apie 1 milijoną eurų, tiek galima rasti iš vidinių resursų. Tikrai pertvarkai nėra jokios grėsmės dėl finansų“, – trečiadienį susitikęs su Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Jo teigimu, šios lėšos būtų skirtos patalpų išlaikymui, autoūkio atnaujinimui, taip pat ir papildomiems etatams.

Ministras L. Kukuraitis žurnalistams sakė, kad dėl vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos reikės priimti papildomai apie 200 darbuotojų.

„Konkursus organizuosime balandžio–gegužės mėnesiais, vykdysime didelę viešą akciją, kad žmonės ateitų. Per atrankos procedūras užtikrinsime, kad etatai būtų užpildyti. Nuo kovo mėnesio bus paskelbti konkursai eiti vadovų pareigas“, – sakė L. Kukuraitis.

Kaip skelbė ELTA, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimas įsigalios 2018-ųjų liepos 1 dieną. Įstatymu siekiama sukurti nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, operatyvų reagavimą į vaiko teisių pažeidimus ir sprendimų priėmimą, centralizuojant sistemos valdymą ir koordinavimą.