Lietuvoje

2018.01.31 15:01

Prezidentė susitiks su Nyderlandų ir Kroatijos gynybos ministrais

LRT.lt 2018.01.31 15:01

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kitą pirmadienį Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje susitiks su Nyderlandų gynybos ministre Ank Bijleveld, Kroatijos vicepremjeru ir gynybos ministru Damiru Krstičevićiumi ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lygiai prieš metus Lietuvoje dislokuotame ir Vokietijos vadovaujamame NATO priešakinių pajėgų batalione šiuo metu tarnybą atlieka Nyderlandų, Kroatijos, Prancūzijos ir Norvegijos kariai.

Prezidentė su gynybos ministrais ir Aljanso generalinio sekretoriaus pavaduotoja aptars Aljanso priešakinių pajėgų vaidmenį stiprinant regiono gynybą ir atgrasymą, įvertins dabartinę saugumo ir grėsmių situaciją rytiniame NATO pasienyje, akcentuos, kokių papildomų priemonių dar reikia Baltijos šalių ir viso Aljanso saugumui užtikrinti. Daug dėmesio bus skiriama pasirengimui NATO viršūnių susitikimui šių metų liepą.

Rukloje taip pat įvyks NATO bataliono vado pasikeitimo ceremonija. Tarnybą Lietuvoje baigiantį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Thorsteną Genslerį pakeis pulkininkas leitenantas Wolfas Rüdigeris Otto.

Istorinį sprendimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti priešakinių pajėgų daugianacionalinius batalionus 2016 m. liepą priėmė visų 28 NATO šalių vadovai Varšuvoje kaip atsaką į Rusijos agresyvią politiką kaimynų atžvilgiu.

Keturi regione dislokuoti batalionai dalyvauja nuolatinėse kolektyvinės gynybos pratybose su vietos karinėmis pajėgomis ir užtikrina aukštą parengties bei sąveikos lygį. Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ sudėtį.