Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.31 16:04

Vilniaus policija sulaikė legendinį grafičių piešėją Solomoną

Vilniaus policijos viršininkas Saulius Gagas pranešė, kad antradienį sostinėje sulaikė 13 grafičių piešėjų, tarp kurių – tokios legendinės asmenybės kaip „Solomon“, „Runch“, „Gigs“, „Quaz“, „Kree kree“.

Vilniaus policijos viršininkas S. Gagas trečiadienį pranešė, kad pernai pradėtas ikiteisminis tyrimas pasiekė kulminaciją – vakar buvo sulaikyta 13 grafičių piešėjų. Tarp jų yra ir merginų, tačiau policija nepatikslino, kiek. Jų amžius nuo 17 iki 29 metų.

„Atliekant ikiteisminius tyrimus buvo nustatyta viena aktuali Vilniaus miesto problema – grafičiai. Ji kamuoja jau dešimtmečius. Tai nepuošia sostinės, mūsų miesto, mūsų senamiesčio“, – sakė S. Gagas.

Nuo antradienio ryto policija atlieka kratas įtariamųjų namuose, iš viso nustatyta 13 piešėjų.

„Atliekami intensyvūs tyrimo veiksmai, apklausos. Vakar nuo ryto atliekamos kratos, buvo sulaikyta 13 įtariamųjų, paimti reikšmingi tyrimų daiktai: eskizai, piešiniai, nuotraukos, užrašai, kompiuteriai, mobiliojo ryšio telefonai, USB atmintinės. Šiuo metu turime 7 asmenis areštinėje, jie susiję su šiuo tyrimu ir grafičiais, tagais, paišymais ant įvairių Vilniaus miesto objektų“, – sakė S.Gagas.  

Saulius Gagas, BNS nuotr.

Dėl jų suėmimo dar bus sprendžiama įvertinus turimus duomenis. Policija pradėjo tyrimą pagal BK 187 str. 2 d. (Turto sunaikinimas ar sugadinimas didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių) ir 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas). Jiems gresia bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

„Tie asmenys, kurie piešė, pasirašinėjo tagais, jie save turbūt laikė menininkais. Bet mes matome, kad tai neteisėta veika, sugadinamas turtas, nesilaikoma teisės aktų nustatytos tvarkos.

Visos asmenybės gan skirtingos, tarp jų vienas asmuo teistas pagal BK 259 str., vartojo narkotines medžiagas be tikslo platinti, dar vienas tyrimas atliekamas dėl platinimo. Kiti bausti už viešosios tvarkos pažeidimus, bausti 6 kartus administracinio nusižengimo kodekso tvarka už grafičių piešimą, vienas baustas už vengimą atlikti karo prievolę“, – sakė S. Gagas.

Vilniaus policija sulaikė legendinį grafičių piešėją Solomoną, iš viso įkliuvo 13 asmenų 9 nuotr.

Anot bylą kuruojančio prokuroro Rolando Jurkevičiaus, tai labai įvairūs žmonės: vieni dirbantys, kiti yra bedarbiai, dar kiti mokosi. „Labai platus spektras“, – sakė prokuroras.

S. Gagas sakė, kad jie nebuvo organizuota grupuotė, o pažeidimus darė spontaniškai.

„Šiuo metu tikslinama žala, padaryta nusikalstamų veikų. Didžiausia ir stambiausia yra Pranciškonų vienuolynui padaryta žala“, – sakė R. Jurkevičius.

S. Gagas atkreipia dėmesį, kad savivaldybė kasmet skiria dešimtis tūkstančių eurų perdažyti išpaišytoms sienoms. Šią žalą greičiausiai turės atlyginti įtariamieji.

„Reikėtų vertinti visas šitas žalas, taip pat, kiek verslininkai asmeniškai perdažė savo parduotuvių, objektų sienas, todėl įvertinti žalą šiuo metu sunku“, – sakė S. Gagas.

Jis pažadėjo, kad Vilniaus policija nesustos ir toliau aktyviai kovos su ne vietoje grafičius paišančiais žmonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi