Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.31 13:28

SADM: vaiko teisių apsaugos reformai gali pritrūkti milijono

BNS, ELTA 2018.01.31 13:28

Nors numatyta papildomų lėšų nuo liepos 1-osios įgyvendinti naują vaiko teisių apsaugos sistemą, pinigų tam gali pritrūkti, teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovai.

„Manome, kad 1 mln. eurų mums gali trūkti. Manome, kad tai bus metų pabaigoje ir esame numatę papildomų lėšų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Jos teigimu, vaiko teisių apsaugos reformai įgyvendinti šiemet papildomai skirta per 8 mln. eurų.

Dabar skaičiuojama, kiek reikės lėšų darbo užmokesčiui, transportui, mobiliosioms grupėms ir pan.

L. Kukuraitis: pertvarkai dėl finansų nėra jokios grėsmės

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus vaiko teisių apsaugos reformai jai vykdyti gali pritrūkti apie 1 milijoną eurų, tačiau dėl to jokios grėsmes pertvarkai ministras neįžvelgia.

„Kol kas mes skaičiuojame, kad gali pritrūkti iki 1 milijono eurų. Žinome dabar mūsų vidinius ministerijos resursus, jau dabar galime fiksuoti, kur šiais metais bus sutaupyta, kur reikės papildomai įdėti, ministerija stengiasi efektyviai valdyti finansus. Kalbama apie 1 milijoną eurų, tiek galima rasti iš vidinių resursų. Tikrai pertvarkai nėra jokios grėsmės dėl finansų“, – trečiadienį susitikęs su Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Jo teigimu, šios lėšos būtų skirtos patalpų išlaikymui, autoūkio atnaujinimui, taip pat ir papildomiems etatams.

Ministras L. Kukuraitis žurnalistams sakė, kad dėl vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos reikės priimti papildomai apie 200 darbuotojų.

„Konkursus organizuosime balandžio–gegužės mėnesiais, vykdysime didelę viešą akciją, kad žmonės ateitų. Per atrankos procedūras užtikrinsime, kad etatai būtų užpildyti. Nuo kovo mėnesio bus paskelbti konkursai užimti vadovų pareigas“, – sakė L. Kukuraitis.

Į Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių klausimus trečiadienį atsakinėjo ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Seimo LSDP frakcijai rūpi, kad iki šių metų liepos 1 dienos visos atsakingos tarnybos, pareigūnai ir institucijos būtų visiškai pasirengę vadinamosios „Matuko reformos“ vykdymui.

Kaip skelbė ELTA, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimas įsigalios 2018-ųjų liepos 1 dieną. Įstatymu siekiama sukurti nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, operatyvų reagavimą į vaiko teisių pažeidimus ir sprendimų priėmimą, centralizuojant sistemos valdymą ir koordinavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi