Lietuvoje

2018.01.31 13:23

Vaiko raidos centrą į Santaros klinikas planuojama perkelti per vasarą

BNS2018.01.31 13:23

Vaiko raidos centrą iš avarinių patalpų sostinės Žvėryno rajone į Santaros klinikas planuojama perkelti per vasarą, patvirtino laikinasis Santaros klinikų vadovas Justinas Ivaška.

 „Mes ruošiamės perkraustymui, nepasiruošę negalime vykdyti proceso, mes planuojame, kad tai įvyks per vasarą“, – trečiadienį žurnalistams Seime patvirtino J. Ivaška.

Anot jo, Vaiko raidos centras bus perkeltas į dvi vietas: Vaikų ligoninę Santariškių gatvėje bei klinikų Reabilitologijos centro patalpas Jono Kairiūkščio gatvėje.

J. Ivaška tikino, kad tai yra laikinas sprendimas, kol bus pastatytas naujas Vaiko raidos centras.

„Mes buvome dar kartą patikinti, kad nei politiniai, nei kiti sprendimai, priimti 2017 metais, statyti naują Vaiko raidos centro pastatą, nesikeičia. Kadangi laikas su projektavimu ir statyba reikalingas, dveji ar dveji su puse metų, šiam laikotarpiui Vaiko raidos centro pacientų negalime palikti tokiose sunkiose sąlygose. Nuodėmė laikyti vaikus prastesnėse sąlygose, jei tai galima pagerinti“, – sakė J. Ivaška.

Tokioms pertvarkoms nepritaria Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos-traumatologijos centro vadovas Kęstutis Saniukas. Centro medikai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją teigdami, kad dėl pertvarkos, sujungus ortopedijos ir traumatologijos skyrius, blogės sąlygos jų pacientams.

J. Ivaška tvirtina, kad Vaikų raidos centrui vietos rasta administracijos mažinimo sąskaita, ir dėl naujų kaimynų ortopedijos palatų lovų skaičius nemažės.

„Jau porą metų vyksta reformos, kad sumažintume administruojančių asmenų skaičių ir kuo daugiau lėšų liktų sveikatos priežiūrai. Ortopedijos ir traumatologijos centro reorganizacija yra dalis tęstinio proceso, ir nukreipta į tai, kad sumažinant administruojančių asmenų skaičių, supaprastinant šio centro valdymą, daugiau lėšų, laiko ir personalo liktų būtent pacientų gydymui“, – tvirtino laikinasis Santaros klinikų vadovas.

„Tai yra administracinė reforma, nėra mažinamas lovų skaičius. Vaikams sąlygos, nei ortopedijos, nei traumatologijos (skyrių pacientams – BNS), negali ir nebus pablogintos“, – tikino J. Ivaška. Anot jo, Vaikų raidos centrui vietos atsiras sumažinus administracinių, techninių patalpų.

Vaiko raidos centrui Santariškėse numatoma pastatyti naujas patalpas, tačiau neseniai teismas panaikino Santaros klinikų sprendimą dėl pasirinkto konkurso laimėtojo. Vaiko raidos centro atstovai BNS pernai rudenį pasakojo, kad į naujai pastatytas patalpas Santariškėse tikimasi įsikelti ne vėliau kaip 2020 metų pavasarį.

Susidariusią situaciją trečiadienį Seime susitikęs su Santaros klinikų, Vaikų ligoninės vadovybe aptarė Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Jis sakė prašysiąs premjero Sauliaus Skvernelio, kad Santaros klinikų Vaikų ligoninės pastatų rekonstrukcijos konkurse dalyvavusius verslininkus „bandytų įtikinti, kad jie rastų sprendimus ne teismuose“.

„Situacija su Vaiko raidos centru įsisenėjusi, labai tenka apgailestauti, kad šiandien procesas nevyksta dėl verslininkų teisinių ginčų. Priėmus sprendimus dėl naujo korpuso statybų, tas ginčas atideda statybų pradžią. Matyt, reikės prašyti premjero ir kitų valstybės pareigūnų, kad bandytų įtikinti verslininkus, kad jie rastų sprendimus ne teismuose ir tai neatsidėtų metams ir daugiau, nes kenčia vaikai“, – po susitikimo žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Perklaustas, kaip premjeras galėtų paveikti situaciją, kuomet konkurso rezultatai panaikinti teisme, R. Karbauskis atsakė: „Paprašysiu, kad pasikviestų dviejų besiginčijančių teisme įmonių vadovus, kad pasišnekėtų apie tai, ar tai pateisinama, kad ginčijamasi tokiu klausimu, kai vaikai tose sąlygose turi gyventi toliau, kad tiek, kiek jie ginčysis teisme, tie vaikai gyvens tose laikinose sąlygose ar kuriose dabar yra. Aš nemanau, kad yra verslo įmonių Lietuvoj, kurios suvokdamos savo atsakomybę prieš vaikus neras sprendimo.“

Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino Santaros klinikų sprendimą dėl Vaikų ligoninės pastatų rekonstrukcijos konkurso laimėtojo. Anot teismo, verslininko Jono Dumašiaus valdomos statybų bendrovės „Uliksas“ ir „HSC Baltic“ derino veiksmus, siekdamos, kad viena jų didesne kaina laimėtų konkursą, ir patenkino kitos statybų įmonės „Veikmės statyba“ ieškinį. Teismo sprendimą per 14 dienų galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Konkursą Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro ir pediatrijos bei chirurgijos korpusų rekonstrukcijos darbams Santaros klinikos paskelbė pernai gegužę.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų