Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.31 10:18

Ar policijai buvo būtina vytis gyvybes nusinešusį BMW

Policijos pareigūnai privalo užkirsti kelią nusikaltimui, o vairuotojai nuo pareigūnų bėga ne be reikalo, LRT.lt teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) viršininkas Vytautas Grašys.

Trečiadienio naktį Kaune avarijos metu žuvo trys žmonės, dar du sužaloti. Avarija įvyko, kai trečiadienį nuo policijos bėgęs BMW trenkėsi į stulpą.

Policijai bandant sustabdyti automobilį BMW, šis padidino greitį ir spruko. S. Žukausko ir Šiaurės prospekto žiede vairuotojas nesuvaldė automobilio. Šis išslydo iš važiuojamosios dalies ir nuvažiavęs nuo kelio trenkėsi į troleibusų linijos stulpą.

Automobiliu važiavo penki žmonės. Per avariją žuvo trys, dar du perduoti medikams.

Kol tikslias avarijos aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai, viešojoje erdvėje vėl pasigirdo kalbų, kad pareigūnams nereikėjo vytis bėglių – taip esą būtų išvengta skaudžios nelaimės.

LKPT viršininkas V. Grašys teigia, kad policijos pareigūnai privalo apsaugoti visuomenę nuo pavojų: „Policija privalo užkirsti kelią galimai nusikalstamai veikai. Ne be reikalo nestoja žmonės, o policija turi saugoti visuomenę nuo tokių pavojų. Dėl pačios visuomenės saugumo.“

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas, kalbėdamas su LRT.lt, pažymėjo, jog naujienų portalų komentatoriai nežino realios situacijos, o ir nuomonių esą gali būti įvairių.

„Vertinant Europoje esančią praktiką, yra tam tikros stabdymo ar nestabdymo rūšys. Gali būti nestabdomas pažeidėjas, lekiantis motociklu. Vertinant šį įvykį, transporto priemonė buvo stabdoma, ji nestojo, o padidinusi greitį nuvažiavo, bandė pasislėpti. Mes vėliau pateiksime vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad mūsų pareigūnai bandė važiuoti iš paskos, bet praktiškai savo akiraty jų jau nematė, tik tolumoje automobilio šviesas. Pareigūnai (...) rado automobilį, atsitrenkusį į stulpą“, – aiškino D. Žukauskas.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko, diskutuodami, ar pareigūnams reikia persekioti bėgantį automobilio vairuotoją, ar ne, susidursime su situacija, kai neaišku, ar važiuodamas jis nepadarys dar didesnės žalos.

„Pavyzdžiui, važiuoja galimai išgėręs asmuo ir policijos pareigūnas jį stabdo, o šis nuvažiuoja. Vėliau įvyksta nelaimė, žūva žmonės. Tada vėl sakysime, kodėl pareigūnai nesustabdė ir neužkardė nusikaltimo? Tai čia tas vertinimas visą laiką dvejopas“, – LRT.lt teigė D. Žukauskas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi