Lietuvoje

2018.01.31 19:13

Gripo epidemiją paskelbė jau 13 šalies savivaldybių

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.01.31 19:13

Specialistai teigia, kad sergamumas gripu ir peršalimu ūmiai išaugo visose apskrityse. Gripo epidemijos paskelbtos jau 13-oje savivaldybių. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės, sergančiųjų gripu skaičius šalyje yra išaugęs beveik keturis kartus.

„Vienas iš tokių seniai pasitaikiusių, sakyčiau, sergamumo reiškinių, kad praėjusią savaitę gripo ir peršalimo ligų skaičius registruotas iš karto visose 10-yje apskričių. Kaip mes sakome, kadangi gripo simptomai prasideda ūmiai, tai ir šiais metais sergamumas visose srityse prasidėjo ūmiai. <...> Sergančiųjų gripu atvejų skaičius yra išaugęs beveik keturis kartus, o peršalimo ligų – beveik du kartus. Savaitės eigoje skaičiai tikrai yra gana dideli“, – pastebi D. Razmuvienė.

Trečiadienio pavakare ULAC pranešė, kad gripo epidemiją jau paskelbė 13 iš 60 šalies savivaldybių – Kauno ir Panevėžio miestų, Prienų, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių, Jonavos, Ukmergės, Lazdijų, Joniškio, Šilalės, Klaipėdos rajonų ir Birštono savivaldybės.