Lietuvoje

2018.01.30 23:17

Rusnės gyventojus kamuoja vienas ilgiausių potvynių nuo nepriklausomybės atgavimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.30 23:17

Vos porą dienų gavusiems atsikvėpti Rusnės gyventojams ir vėl tenka stovėti eilėse norint išvažiuoti ar grįžti į salą. Rusnės kelias per rudenį prasidėjusį potvynį apsemiamas jau ketvirtą kartą. Gyventojai sako pavargę nuo kasmet ilgėjančių potvynių, ir vis tikisi sulaukti valdžios žadėtos estakados.

Kasmet potvynio vanduo paskandina ketvirtadalį Šilutės rajono teritorijos – apsemia apie keturis tūkstančius hektarų, apie pusantro šimto sodybų. Jų gyventojai sausumą pasiekia pylimais arba aplinkiniais neapsemtais keliais. Tačiau keletą sodybų vanduo yra apsupęs iš visų pusių, gyventojai persikelti gali tik valtimis.

Prie kasmetinių potvynių pripratę pamario gyventojai sako nuo šio jau pavargę. Tai – vienas ilgiausių per pastaruosius du dešimtmečius. Prasidėjęs 2017-ųjų spalio viduryje, nesitraukia iki šiol. O Šilutės–Rusnės 400 metrų kelio atkarpa apsemiama jau ketvirtą kartą. Dabar vanduo vėl pakilęs beveik pusmetriu. Gyventojai ir automobiliai keliami specialia technika.

Atšilus orui iš ledų vaduojasi visos pamario upės. Rusnės kelias šįkart patvino ne dėl ledų sangrūdų, o dėl vandens, plūstančio iš Nemuno aukštupio į žemupį bei nepalankaus vėjo, kuris neleidžia ledams išplaukti iš marių. Prognozuojama, kad  potvynis baigsis gegužę, kai vanduo pasitrauks iš pievų ir sodybų.

Daugiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt