Lietuvoje

2018.01.30 15:07

Premjeras: Lietuva niekuomet nepripažins Abhazijos ir Pietų Osetijos aneksijos

LRT.lt2018.01.30 15:07

Gruzijoje su oficialiu vizitu viešintis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi prie Pietų Osetijos okupacinės linijos ir pabėgėlių stovykloje. Premjeras išsakė tvirtą paramą Gruzijos teritoriniam vientisumui bei informavo apie Lietuvos inicijuotą paramos pabėgėliams iš Pietų Osetijos projektą, rašoma pranešime spaudai.

Vyriausybės vadovas susitiko su civiline Europos Sąjungos stebėjimo misija, kuri prižiūri, kaip laikomasi 2008 metais tarpininkaujant ES pasirašyto Gruzijos ir Rusijos paliaubų susitarimo. Stebėtojų misijos vadovai palydėjo premjerą prie Pietų Osetijos okupacinės linijos. Premjeras pabrėžė, kad Lietuva niekuomet nepripažins Rusijos teisių į Gruzijos regionus. „Mes niekuomet nepripažinsime Gruzijos teritorijų aneksijos. Visuomet tvirtai rėmėme ir žadame toliau remti Gruzijos teritorinį vientisumą“, – sakė premjeras.

Ministras pirmininkas taip pat apsilankė pabėgėlių iš Pietų Osetijos stovykloje. S. Skvernelis susitiko su dviejomis pabėgėlių šeimomis ir domėjosi jų gyvenimo stovykloje sąlygomis. Premjeras informavo, kad artimiausiais mėnesiais pabėgėlių stovyklą pasieks Lietuvos parama. Lietuva įrengs stovykloje saulės kolektorių, kuris sumažins žmonėms elektros sąnaudas ir leis sutaupyti karšto vandens šildymo išlaidų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.