Lietuvoje

2018.01.30 08:56

Pravieniškių pataisos namų audite minimas A. Stankevičius „persikėlė“ į kitas pareigas

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.01.30 08:56

Buvęs Pravieniškių pataisos namų direktoriaus pavaduotojas personalui ir administracijai Arvydas Stankevičius nuo šiol bus tos pačios įkalinimo įstaigos direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už moderniausią trečiąjį įstaigos sektorių. A. Stankevičius sako į šias pareigas persikėlęs pats. Pravieniškių pataisos namų laikinasis vadovas aiškina, kad taip įvykdytos audite išsakytos rekomendacijos.

„Aš pats savo noru persikėliau. Mūsų įstaigoj buvo laisva pareigybė vadovauti šitam sektoriui. Ir Teisingumo ministerijos audito išvadoj buvo direktoriui išsakyta rekomendacija dėl viešųjų ir privačių interesų. Kaip sakyt, kad mažesnė tikimybė būtų, tai tiesiog persikėlimą tą padarėme“, – 15minpenktadienį sakė A. Stankevičius.

Laikinasis Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Dainius Sušinskas aiškina, kad pereiti į kitas pareigas A. Stankevičius sugalvojo ne pats.

„Sureagavome į audito pastabas. Šis pareigūnas neprieštaravo, o mes manėme, kad taip būtų teisinga, nes kompetenciją žmogus turi, pažeidimo dėl viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstaigoje kaip ir nebuvo nustatyta, o dirbdamas trečiam sektoriuje jis, manome, neturės ir neformalios įtakos dėl savo artimųjų“, – teigė laikinasis Pravieniškių pataisos namų vadovas.

D. Sušinskas patvirtino, kad, pakeitęs pareigas, finansiškai A. Stankevičius nenukentės. Jo alga išliks tokia pat, kokia buvusi.

„Pareigybė pasikeitė truputį, bet tai daugiau formalumas, atsakomybė tiktai kita, o pareigos vis dėlto tos pačios“, – sakė D. Sušinskas.

Kliuvo dėl artimųjų

Teisingumo ministerijos atliktame audite A. Stankevičiui kliuvo už tai, kad jis deklaravo ne visus ryšius su fiziniais ir juridiniais asmenimis ir galimą interesų konfliktą bei dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus jų atžvilgiu, t. y. galimai pažeidė prievolę vengti interesų konflikto ir pareigą nusišalinti.

Laikinasis Pravieniškių pataisos namų vadovas D. Sušinskas sako, kad dėl A. Stankevičiaus veiklos buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, tačiau viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimų nenustatyta.

Nepaisant to, šių metų pradžioje A. Stankevičius papildė savo privačių interesų deklaraciją ir, be penkių anksčiau deklaruotų Pravieniškių pataisos namuose dirbančių giminaičių, dar nurodė ryšius su uošviu, dirbančiu įmonėje „Prasila“.

Tai A. Stankevičius greičiausiai padarė dėl to, kad auditoriai ėmė aiškintis, kodėl ir kaip pataisos namai organizuoja geriamojo vandens ir šilumos energijos gamybą ir tiekimą Pravieniškių kaimo vartotojams.

Nors ši veikla niekaip nesusijusi su pataisos namų funkcijomis, šios paslaugos tiekimu įstaigoje rūpinasi net 21 darbuotojas, kurių darbo užmokesčiui kasmet vidutiniškai yra panaudojama apie 151 tūkst. eurų. Taip pat nustatyta, kad Pravieniškių atviroji kolonija vykdydama šią funkciją kasmet patiria apie 463 tūkst. eurų daugiau išlaidų, nei gauna pajamų.

Šioje istorijoje taip pat figūruoja pataisos namų direktoriaus A. Stankevičiaus giminės. 2016-aisiais pataisos namai šilumos energiją ėmė pirkti iš nepriklausomo šilumos gamintojo įmonės „Prasila“, kurioje direktoriaus pavaduotoju dirba A. Stankevičiaus uošvis Alfredas Drazdys.

Tuomet pataisos namų išlaidos komunalinio ūkio išlaikymui iškart išaugo apie 41,5 proc., o kaina vartotojui už šilumos energijos megavatvalandę išaugo apie 14 proc.

A. Stankevičius ne tik nenusišalino nuo su uošvio darboviete susijusių klausimų, bet ir pats pasirašinėjo jos išrašytas sąskaitas, teigiama atliktame audite.

Tyrimus tęsia prokurorai

Pats A. Stankevičius sako, kad dėl jo viešųjų ir privačių interesų derinimo tarnybinis patikrinimas baigtas ir nuodėmių nerasta. Tą patį tvirtina ir laikinasis Pravieniškių pataisos namų vadovas D. Sušinskas.

Tačiau Kalėjimų departamentas 15min informavo, kad tarnybinis patikrinimas dėl A. Stankevičiaus galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje pažeidimo, pasirašant ir vizuojant dokumentus sau ir savo sutuoktinės artimų giminaičių atžvilgiu, tebevyksta.

Kitas atliekamas tarnybinis patikrinimas, anot Kalėjimų departamento, vyksta dėl Pravieniškių pataisos namų pareigūno, kuris nelegaliai įdarbintus nuteistuosius praleisdavo pro kontrolės ir praleidimų punktą ir tokiu būdu nuteistieji galėjo nelegaliai dirbti įstaigos parduotuvėje.

Dėl audite nurodyto neskaidriai vykusio pataiso namų valgyklos nuomos konkurso Pravieniškių pataisos namų laikinasis vadovas sako kreipęsis į prokuratūrą, o ji perdavusi tyrimą atlikti Kauno apskrities ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnybai. Visos audito išvados Teisingumo ministerijos perduotos prokuratūrai.

Pasak D. Sušinsko, dėl tyrimų kol kas niekas nėra nušalintas nuo pareigų.