Lietuvoje

2018.01.29 16:33

Premjeras su Gruzijos vadovu aptarė galimą gynybinio bendradarbiavimo stiprinimą

LRT.lt2018.01.29 16:33

Gruzijoje su oficialiu vizitu viešintis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį susitiko su šalies prezidentu Giorgiu Margvelachviliu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Premjeras aukštai įvertino nuoseklų Gruzijos dalyvavimą NATO karinėse taikos palaikymo misijose ir išsakė paramą šalies integracijai į Aljansą bei Europos Sąjungą. S. Skvernelis pabrėžė, jog kuo daugiau bus konkretaus bendradarbiavimo su Aljansu, tuo didesnė galimybė Gruzijai ateityje įstoti į NATO.

Gruzijos prezidentas Giorgis Margvelachvilis išreiškė viltį, jog dvišalis gynybinis bendradarbiavimas bus stiprinamas. Šalies vadovas taip pat padėkojo Lietuvai už nuolatinį palaikymą bei paramą šalies teritoriniam vientisumui. Antradienį Lietuvos premjeras aplankys Pietų Osetijos pabėgėlius bei lankysis prie okupacinės linijos. Gruzijos prezidentas pabrėžė, jog jo šalis labai vertina tokį Lietuvos premjero žingsnį.

Susitikimo metu premjeras S. Skvernelis bei Gruzijos vadovas taip pat aptarė konkrečias ekonominio bendradarbiavimo sritis. Prezidentas Giorgis Margvelachvilis išreiškė norą aktyviau bendradarbiauti su Lietuva žemės ūkio bei atsinaujinančios energetikos srityje. Prezidento teigimu, energetikos srityje ypač svarbu siekti aktyvesnio Lietuvos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo su Kaukazo ir Kaspijos regionais ir taip sukurti realią galimybę sumažinti Rusijos energetinį dominavimą.

Gruzijos vadovas ir Lietuvos premjeras taip pat pasidžiaugė aktyviu bendradarbiavimu akademinėje srityje. Gruzijos technologijų universitete surenkamos didelės studentų, norinčių mokytis lietuvių kalbos, grupės. Didėja ir apsikeitimas studentais. Šiuo metu 200 studentų iš Gruzijos studijuoja Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt