Lietuvoje

2018.01.29 11:51

Premjeras: Gruzija turi nuoširdų ir patikimą draugą

Premjeras Saulius Skvernelis lankosi Gruzijoje. Per vizitą su Gruzijos vadovais S. Skvernelis aptars ekonominius ryšius ir Rusijos užimtų teritorijų problemas.

Per tris dienas truksiantį vizitą S. Skvernelis susitiks su Gruzijos prezidentu, premjeru ir parlamento pirmininku, taip pat užsienio reikalų ir ekonomikos ministrais.

Lietuvos premjeras ketina išsakyti savo poziciją dėl Gruzijos teritorinio vientisumo bei tolesnės integracijos į Europos Sąjungą ir NATO. Jis taip pat ketina nuvykti prie demarkacinės linijos, skiriančios pagrindinę Gruzijos dalį ir Rusijos po 2008 metų karo užimtą Abchaziją.

Narystės NATO ir Europos Sąjungoje norinčios Gruzijos galimybės tai pasiekti kol kas yra miglotos, ypač po 2008 metais kilusio karo su Rusija. Ji tada pripažino separatistinių šalies regionų Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę ir laiko tūkstančius karių bazėse šiose teritorijose.

„Esame dėkingi Lietuvai, kuri yra viena iš didžiųjų Gruzijos rėmėjų eurointegracijoje bei kelyje į narystę NATO. Įvairiapusė Lietuvos parama mums yra labai svarbi. Pozityviai žiūrime į daug žadantį abiejų šalių bendradarbiavimą“, – kalbėjo Gruzijos premjeras Giorgis Kvirikashvilis.

S. Skvernelis pabrėžė, jog Lietuva ir Gruzija turi daug bendro. „Mūsų tautų žmonėse tikriausiai yra susiformavęs laisvės, nepriklausomybės ir demokratijos genas, kuris mus vienija. Kaip ir vienodas požiūris į užsienio politiką, saugumo ir tarptautinės teisės principus. Lietuva visuomet nuosekliai ir tvirtai rėmė Gruziją ir besąlygiškai palaikė šalies teritorinį vientisumą. Tai darysime ir ateityje. Patikėkite, Gruzija turi nuoširdų ir patikimą draugą“, – teigė S. Skvernelis.  

Susitikimo metu premjerai pabrėžė ekonominio bendradarbiavimo naudą bei aptarė tiesioginių skrydžių iš Vilniaus į Tbilisį galimybę. Anot Lietuvos premjero, tai pasitarnautų aktyvesniems turistiniams mainams. Juolab, kad prieš kelerius metus atsiradęs tiesioginis skrydis tarp Vilniaus ir Kutaisio labai pasiteisino. S. Skvernelio teigimu, reisas į Tbilisį galėtų vykti kelis kartus per savaitę, o jo potencialas būtų didžiulis.

Lietuvos vyriausybės vadovas taip pat pabrėžė, kad dvišaliai ekonominiai santykiai dar turi perspektyvų stiprėti, ypač žemės ūkyje, finansinėse technologijose ir atsinaujinančios energetikos srityje. Geriau būtų galima išnaudoti ir augančio Klaipėdos jūrų uosto teikiamas galimybes, rašoma pranešime spaudai.