Lietuvoje

2018.01.28 22:30

Alytiškiai nesutaria dėl Vidzgirio mokyklos uždarymo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.28 22:30

Per 7 metus Alytaus mokyklose vaikų sumažėjus beveik 3 tūkst., svarstoma pertvarkyti miesto švietimo tinklą. Tačiau pedagogų bendruomenė ir tėvai piktinasi skubotais planais ir kad su jais nesitarta. Daugelis politikų taip pat pripažįsta, jog valdančiųjų ketinimai glumina.

Vidzgirio pagrindinėje mokykloje mokosi beveik 300 mokinių, ji renovuota prieš 6 metus, už Švietimo ir mokslo ministerijos lėšas, 400 tūkst. eurų, sutvarkytas stadionas. Žinia, kad valdantieji, judėjimo „Alytaus piliečiai“ frakcija, siūlo šią mokyklą uždaryti, sukrėtė mokyklos bendruomenę.

Neslepiama, kad renovuotos patalpos reikalingos savivaldybei, o su mokyklos bendruomene apie uždarymą netgi nebuvo diskutuota. Skaičiuojama, kad ją uždarius būtų sutaupyta apie 200 tūkst. eurų.

Valdančiųjų nepalaiko kitoms partijoms priklausantys vietos politikai, nors sutinka, kad per 7 metus  mokyklose vaikų sumažėjus beveik 3 tūkst., švietimo tinklo pertvarka reikalinga. Politikai kelia klausimą, ar racionalu išsaugoti Likiškėlių pagrindinę mokyklą miesto pakraštyje, ją renovuojant už sutaupytas lėšas, uždarius Vidzgirio mokyklą, o šios auklėtiniams ieškotis kitų mokslo įstaigų.

Patys politikai pripažįsta, kad savivaldybė lig šiol nėra apsisprendusi, kiek ir kokių mokyklų Alytuje reikės po 5 metų ar daugiau – švietimo tinklo pertvarkos planas įstrigęs.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.