Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.28 21:42

Ministro bandymas pasinaudoti Matuko tragedija virto skandalu: A. Tapinas sumalė į miltus

lrytas.lt 2018.01.28 21:42

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis galimai tikėjosi gauti populiarumo taškų, tačiau sprendimas pasinaudoti tragiškai nužudyto Matuko mirties metinėmis atsisuko prieš jį patį. 

SADM išplatintame „Ministro žodyje“ L. Kukuraitis kalbėjo apie Matuko, kurį, kaip įtariama, nužudė jo mama ir jos sugyventinis, tragediją.

„Daugiau jokių tragedijų nebegali būti“, – buvo cituojamas L.Kukuraitis. Kreipimosi apačioje buvo ir L. Kukuraičio nuotrauka prie Matuko kapo.

Žurnalistas Andrius Tapinas pirštu dūrė į tokią viešųjų ryšių akciją.

„Ministre L.Kukuraiti, jūs tikintis žmogus, todėl turėtumėte gerai žinoti, kas yra fariziejus. Veidmainis, šventeiva. Jūs esate blogiausio plauko fariziejus. Nes nuvažiuoti pasifotografuoti prie vaiko kapo, tada sudėti bereikšmių žodžių, slepiančią institucijos bejėgiškumą ir neįgalumą, trydą, pavadinti tai „Ministro žodžiu“ ir įdėti tai viešai, kad galėtumėte pasipiarinti, koks esate jautrus, yra neįtikėtinas fariziejiškumas. Ką jūs per šituos metus nuveikėt, ką jūs padarėt?“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Tapinas.

Televizijos laidų kūrėjas Haroldas Mackevičius feisbuke tokią viešųjų ryšių akciją vadino „makabriška“. Viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas pareiškė, kad L. Kukuraičio viešųjų ryšų komandos „žmonės turi varyt velniop iš savo užimamų pareigų.“

„Yra žmonės manęs klausę, kaip atrodo gyvai mano mėgstamas pasakymas: „Pasaulis pro limuzino langą iškraipo vaizdą.“ Štai jums gyvas pavyzdys. Atvirai pasakius, nežinau, kas turi dėtis ministro, jo komandos, jo komunikacijos žmonų galvoje, kad padaryt visa tai. Aš nesuprantu, kurios dalies jie informacijos negauna, kurių žinučių neskaito, kad taip išsikraipo kontekstas ir va tokie veiksmai atrodo normalūs.“

Žurnalistė ir „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Lietuva tiesiogiai“ vedėja Daiva Žeimytė taip pat rėžė: „Čia rimtai??? Ar jis sveikame prote??? Aš negaliu patikėti tuo, ką matau. Fotosesija ant vaiko kapo – dar sugalvoti šitaip reikia! Gėda, ministre!!! Nejaugi šioje valstybėje tikrai nebėra nieko švento?“

Prieš metus Lietuvą apskriejusi 4 metų Matuko nužudymo istorija sukrėtė visą šalį. Įtariama, kad egzekuciją prieš mažylį surengė jo 24 metų motina Monika Kaziukaitytė ir jos 28 metų sugyventinis Gediminas Kontenis. Aiškėja, kad smurtą prieš vaiką girdėjo ir kaimynai, tačiau jie nieko nedarė. Teisėsauga turi surinkusi svari įrodymų, kad prie žmogžudystės prisidėjo abu sugyventiniai. G. Kontenis ir M. Kaziukaitytė teismo nuosprendžio laukia suimti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi