Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.27 09:38

Vilniečiai sostinės gimtadienį švęs vakarieniaudami Kaune

BNS 2018.01.27 09:38

Šeštadienį kiek daugiau nei tūkstantis vilniečių turėtų vykti į Kauną, kur sostinės gimtadienio proga vaišinsis kauniečių dovanojama vakariene.

Kaune vienu metu vyks 333 vakarienės, iš jų 58 bus skirtos nepažįstamiems vilniečiams, o 275 – draugams bei bičiuliams.

Kelionė autobusu pirmyn ir atgal daugeliui sostinės gyventojų bus nemokama.

Pernai Kauno miesto savivaldybė vilniečiams siūlė panašią dovaną – ne tik nemokamą kelionę, bet ir nemokamas ekskursijas bei nuolaidas pasilinksminimų vietose.

„Galima sakyti, Kaunas suformavo tradiciją, kaip Vilnius turi švęsti savo gimtadienį. Tai yra sveikintinas dalykas, bandymas atkreipti dėmesį, bandymas „pramušti“ informacinę erdvę nuo visų neigiamų žinučių ir panašių žinučių, pasiūlyti žmonėms tam tikras pramogas ir panašius dalykus“, – BNS sakė viešųjų ryšių agentūros „Nova Media“ vyresnysis partneris Arijus Katauskas.

Pasak jo, Kauno dovana yra gerai apgalvotas, nedaug kainuojantis projektas, kuris pretenduoja tapti tradicija.

Kauno mero atstovas Tomas Grigalevičius BNS teigė negalintis pasakyti, kiek autobusų veš vilniečius į laikinąją sostinę, tačiau garantavo, jog problemų nekils.

„Dar dėliojame skaičius, žiūrime, kiek vilniečių naudosis šiuo pasiūlymu, ir tada priimsime sprendimus dėl reisų skaičiaus. Bet bus, kiek reikės“, – sakė jis.

Vilniaus miesto 695-asis gimtadienis buvo švenčiamas ketvirtadienį – 1323 metų sausio 25 dieną Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, kuriuo pakvietė krikščionis, pirklius, karius, amatininkus, žemdirbius ir dvasininkus iš viso pasaulio atvykti į Lietuvą.

Tai pirmasis rašytinis šaltinis, kur paminėtas Vilniaus vardas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Streikas
Nuolat pildoma 24
2023.09.29 08:00
Nuolat pildoma

3000 pedagogų pradėjo streiką, dalis mokytojų jau žygiuoja į Vilnių

atnaujinta 9.10
24
Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16