Lietuvoje

2018.01.26 20:55

Lietuvos karį Vokietijoje ištiko koma

BNS 2018.01.26 20:55

Vokietijoje susižalojęs Lietuvos karys yra ištiktas komos, penktadienį pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

Krašto apsaugos ministerija pirmadienį skelbė, kad Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) mokymų vadavietei Europoje priklausančioje Hohenfels karinėje bazėje, sekmadienio rytą susimušė du lietuvių kariai savanoriai.

Tarp dviejų tarptautinėse pratybose „Sąjungininkų dvasia VIII“ (angl. Allied Spirit) dalyvavusių Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių kilo konfliktas, po kurio vienas jų pateko į Regensburgo universitetinę ligoninę. Ministerija skelbė, kad nukentėjusio grandinio T. B. būklė yra stabili, artimieji apie įvykį informuoti.

Tačiau anot medikų, savanoris buvo per vėlai atvežtas į ligoninę, dėl to jis paniro į komą ir daug vilčių jam išgyventi ar grįžti į normalų gyvenimą neteikia, skelbia „Lietuvos ryto“ televizija.

Įvykio JAV karinėje bazėje tyrimą pradėjo JAV Karo policija. Pirmadienį ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Lietuvos kariuomenės Karo policija. KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadui pavesta vykti į įvykio vietą ir atlikti tarnybinį patikrinimą.

Kol vyks tyrimai, tiek įvykio dalyvius, tiek ir padalinio vadą planuojama atšaukti iš pratybų ir sugrąžinti į Lietuvą. Taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl jų nušalinimo nuo pareigų. Nukentėjusysis, kai leis jo sveikatos būklė, Lietuvos kariuomenės pajėgumais bus transportuotas tolimesniam gydymui į Lietuvą.

Dalyvauti  Vokietijoje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Sąjungininkų dvasia VIII“ per 30 KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių būrys išvyko sausio 14 dieną. Šiose JAV mokymų vadavietės Europoje organizuotose pratybose sausio 15 – vasario 5 dienomis drauge treniruojasi apie 4100 karių iš dešimties šalių: Albanijos, Čekijos, Danijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos.