Lietuvoje

2018.01.26 18:46

Užsienio reikalų ministerijoje pagerbtas Holokausto aukų atminimas

LRT.lt 2018.01.26 18:46

Penktadienį Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Lietuvos žydų bendruomene paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos žydų Holokaustas – mūsų šalies randas. Privalome prisiminti ir padaryti viską, kad tokia tragedija niekada nepasikartotų“, – sakė ministras Linas Linkevičius. Ministras kreipėsi į minėjime dalyvavusius Holokaustą išgyvenusius asmenis – prof. Marką Petuchauską, Fanią Brancovskają ir kitus – ir išreiškė pagarbą tiems, kurių tarp mūsų jau nebėra.

Jis taip pat akcentavo ir svarbų užsienio diplomatų, prisidėjusių prie žydų gelbėjimo, vaidmenį. Pasak ministro, kiekvienas diplomatas privalo jausti pareigą padėti žmogui, nepaisant jo tautybės.

Užsienio reikalų ministras pakvietė visus prisiminti Lietuvos žydų kultūros paveldo gelbėjimą ir neseniai atrastą išsaugotų YIVO archyvų ir knygų istoriją.

„Lietuvos istorija neįmanoma be žydų, žydų istorija neįmanoma be Lietuvos“, – teigė L. Linkevičius.

Susirinkusius taip pat sveikino Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky ir Izraelio ambasados Lietuvoje pavaduotoja Efrat Hochstetler. Pagerbdamas Holokausto aukas, operos solistas Rafailas Karpis atliko Maurice`o Ravelio „Kadiš“ – maldą už mirusiuosius. Renginio metu atidaryta Mečio Brazaičio nuotraukų paroda „Vilniaus žydų kvartalas“.

Renginyje dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės atstovai, buvę Vilniaus ir Kauno žydų getų kaliniai, Lietuvoje reziduojantys užsienio valstybių diplomatai, įvairių kultūros organizacijų nariai. 

2005 metais Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje buvo priimtas sprendimas sausio 27-ąją paskelbti Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.