Lietuvoje

2018.01.26 20:24

Gripui Lietuvoje įsibėgėjant, specialistė priminė, kaip geriausia čiaudėti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) skelbia, kad mokyklos su nerimu laukia ateinančio pirmadienio – sergamumas gripu sparčiai auga visoje Lietuvoje, ypač serga vaikai. Medikai primena, ką svarbiausia žinoti, norint nepakliūti į ligos spąstus.

ULAC Imunoprofilaktikos sk. vedėja Daiva Razmuvienė primena, kad viruso plitimas neretu atveju vyksta oro–lašeliniu būdu (kosėjant, čiaudėjant, kalbant). Kaip reikėtų „teisingai“ čiaudėti?

„Galima čiaudėti užsidengiant nosine, ranka, bet pagrindinis būdas, sulaikantis didžiausią užkrato kiekį, yra čiaudėjimas į sulenktą alkūnę. <...> Jei nėra galimybių, pavyzdžiui, važiuojant viešuoju transportu, tai tikrai kažkokiu būdu reikia pridengti burną, kad to viruso aerozolio nepaleistume į aplinką. Virusas gali nuskristi apie metrą“, – sako D. Razmuvienė.

Specialistė taip pat įspėja, kad namuose ar darbovietėje atsiranda didesnė rizika užsikrėsti, jei vengiama vėdinti aplinką. Reikia turėti omeny, kad užkratas patalpoje gali išsilaikyti apie tris paras.

Pasak medikės, kai kuriose savivaldybėse šiuo metu jau serga labai daug vaikų, mokyklos ima tuštėti.

„Su nerimu laukiame pirmadienio, manau, kad sergančiųjų skaičius bus išaugęs“, – sako D. Razmuvienė.

 Pasak jos, skiepytis dar nėra vėlu.

Daugiau apie tai – įraše.