Lietuvoje

2018.01.26 18:22

„Turizmo oskaras“ – ir LRT RADIJO projektui

LRT.lt 2018.01.26 18:22

Tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur“ metu paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2017“. Už turizmo asociacijų bei turizmo specialistų išrinktus nominantus balsus internete atidavė apie 10 tūkst. gyventojų. „Turizmo oskarus“ – vėtrunges – įteikė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vietinis turizmas sudaro pusę visos šalies turizmo rinkos ir teikdamas Lietuvos „turizmo oskarus“ suprantu, kur slypi vietinių turistų aktyvumo paslaptis. Lietuvos turizmo paslaugų verslas sugeba sukurti tokį produktą, kuris yra patrauklus ne tik užsienio svečiams, bet ir egzotikos įsiilgusiems šalies gyventojams. Viliuosi, kad vėtrungės parodys kryptį link sėkmingiausių turizmo iniciatyvų, kurios užkrės noru pamatyti Lietuvą dar daugiau šalies gyventojų“, – teigia ūkio ministras.

Sėkmingiausiu metų turizmo produktu paskelbti „TrenkTuro” žygiai pėsčiomis.

Pasaulio lietuvių bendruomenė – Metų turizmo ambasadorius.

Apdovanojimą kaip sėkmingiausias 2017 metų kelionių organizatorius atsiėmė UAB „TravelDeals LT“ (MAKALIUS).

Sėkmingiausias 2017 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėjas – sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ Birštone.

Sėkmingiausias 2017 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis turizmą, – LRT RADIJO projektas „Aplink Lietuvą 2017” su Rūta Kupetyte ir Edvardu Kubiliumi.

„Geriausi savo šalies ambasadoriai – paprasti žmonės, kuriuos mato turistai. Jei jų akyse dega meilė savo šaliai, jei jie mato prasmę ją puoselėti ir apie tai kalbėti kitiems, turistams tai geriausia reklama. Apvažiavę Lietuvą susidūrėme su daugybe žmonių, kurių veiduose tai pamatėme, bet nemažai matėme ir liūdesio – daugiausia dėl juos palietusios artimųjų emigracijos ir dėl abejingumo iš valdžios. Jei Lietuvai pavyktų sumažinti tą emocinę ir socialinę atskirtį – tai būtų didžiausias proveržis turizmui“, – sako vienas projekto autorių, LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius.

Tai ne pirmas projekto „Aplink Lietuvą 2017“ įvertinimas. Ketvirtadienį R. Kupetytei ir E. Kubiliui už jį atiteko ir LRT „Auksinė bitė“.

Plačiau apie projektą: /projektai/aplink-lietuva-2017

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos akcija „Atviros dienos kaime“ išrinkta sėkmingiausia 2017 metų turizmo iniciatyva.

Sėkmingiausias 2017 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjas – viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square“.

Nominacijoje sėkmingiausias 2017 metų kaimo turizmo paslaugų teikėjas daugiausia balsų surinko žemaitišką paveldą puoselėjanti kaimo turizmo sodyba „Pas tėvukus“.

Sėkmingiausio 2017 metų turizmo informacijos centro titulą pelnė Kaunas IN.

Klaipėdai atiteko vėtrungė kaip sėkmingiausiai 2017 metų turizmo traukos vietovei.