Lietuvoje

2018.01.26 10:39

Dėl nesumokėtų mokesčių – kompromisinis sutarimas

LRT.lt 2018.01.26 10:39

Per Aplinkos ministerijoje įvykusį susitikimą su Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir gamintojų bei importuotojų atstovais buvo sutartas preliminarus terminas, per kurį daugiau kaip pusantro tūkstančio įmonių turi sumokėti į valstybės biudžetą apie 15 mln. eurų mokesčio už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis. Šis mokestis turėtų būti sumokėtas iki kovo vidurio, skelbia ministerija pranešime žiniasklaidai.

Į ministeriją neseniai kreipėsi nemažai gamintojų ir importuotojų, ieškančių galimybių, kaip išspręsti problemas dėl UAB „Metrail“ jiems išduotų fiktyvių dokumentų apie jų pristatytų gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą. Aplinkos apsaugos pareigūnai 2015–2017 m. tikrino UAB „Metrail“ ir nustatė, kad ši netinkamai sutvarkė 14,5 tūkst. t metalinių ir 500 t plastiko pakuočių.

Už šį kiekį neteisėtai išrašyti gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą įrodantys dokumentai buvo išduoti 1800 verslo įmonių. Įsigiję šiuos dokumentus iš UAB „Metrail“, gamintojai ir importuotojai buvo atleisti nuo mokesčio už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis. Nesumokėta mokesčių – apie 15 mln. eurų.

Dėl UAB „Metrail“ neteisėtos veiklos aplinkosaugininkai kreipėsi į teisėsaugos institucijas. Ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir Vilniaus apygardos prokuratūra.