Lietuvoje

2013.06.20 12:26

Homoseksualų eitynių vieta Vilniuje bus derinama iš naujo

ELTA2013.06.20 12:26

Vilniaus miesto savivaldybė pranešimą apie homoseksualų eitynių organizavimą turės derinti iš naujo, ketvirtadienį paskelbė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

Vilniaus miesto savivaldybė pranešimą apie homoseksualų eitynių organizavimą turės derinti iš naujo, ketvirtadienį paskelbė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

Bylą nagrinėjusi LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, jog pagal Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymą Lietuvoje yra nustatyta pareikštinė susirinkimo laisvės įgyvendinimo tvarka, t. y., susirinkimo organizatoriai ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatytos susirinkimo dienos privalo pateikti savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui rašytinį pranešimą apie organizuojamą susirinkimą, kuriame dalyvaus daugiau nei 15 žmonių.

Kaip pabrėžė LVAT, Susirinkimų įstatymas nenumato Vilniaus miesto savivaldybės administracijai teisės pačiai nurodyti kitą eitynių ar susirinkimo vietą, nesuderinus jos su susirinkimo organizatoriais. Anot LVAT, aiškinant priešingai, būtų paneigta pareikštinė susirinkimo laisvės įgyvendinimo tvarka, galiojanti Lietuvoje.

Atsižvelgdama į tai, LVAT teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, kad derybų būdu nepasiekus vieningo sprendimo, Vilniaus miesto savivaldybės administracija turėjo atsisakyti suderinti pranešimą apie organizuojamą susirinkimą sprendimu, kuris vėliau galėtų būti skundžiamas Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka, rašoma teismo pranešime.

Remdamasis išdėstytais motyvais LVAT atmetė atsakovo apeliacinį skundą ir pirmosios instancijos teismo sprendimą paliko nepakeistą. Teismas taip pat atkreipė dėmesį, jog pareiškėjas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui pranešimą apie eitynių organizavimą pateikė 2013 m. sausio 11 d., o eitynes pageidaujama surengti 2013 m. liepos 27 d.

„Todėl, teisėjų kolegijos nuomone, pareiškėjo pateikto pranešimo derinimo iš naujo atliekama procedūra turi būti užbaigta kuo greičiau, laikantis teisės aktuose numatytų terminų“, – konstatavo teismas.

Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko sakė, kad šiuo teismo sprendimu jo vadovaujama organizacija laimėjo.

„Reikia pripažinti, kad mes laimėjome. Formaliai, de jure mes laimėjome. Kas yra de facto – galime kalbėtis“, – naujienų agentūrai ELTA sakė V. Simonko. Kita vertus, jis sakė tikėjęsis, kad teismas plačiau pažiūrės į šį klausimą. Pašnekovas pridūrė, kad atsiduriama neaiškioje situacijoje iki pačių eitynių pradžios.

LGL vadovas nerimavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė gali iš viso atsisakyti derinti eitynių vietą.

„Tikiuosi, kad dabar savivaldybė šiek tiek įvertins tai, ką jinai daro, ir galbūt supras, kad mes, kaip piliečiai, turime teisę į tam tikrus maršrutus, kuriuos paminėjome savo paraiškoje. Teismas pasakė, kad mes turime pareikštinę teisę, turime teisę norėti to maršruto, kurį parašėme, ir tai man yra svarbiausia dalis teismo sprendime. Būsiu šiek tiek optimistas, kad mes tikimės vaisingo bendradarbiavimo su savivaldybe ir policija, kurie turėtų suprasti, kad tam tikra pareiga apsaugoti nuo nepageidaujamų elementų ir yra policijos priedermė, ypač prieš pirmininkavimą ES“, – kalbėjo V. Simonko.

LGL vadovas sakė, kad eitynių pageidauja Gedimino prospektu, kaip nurodoma prašyme, o ne Upės gatvėje. Eitynių Upės gatve kategoriškai atsisakoma, nes tuo bus pripažįstama, kad homoseksualų „vieta visuomenėje ne ten, kur visų mokesčių mokėtojų“, jų segregacija. Sprendimas rengti eitynes Vilniaus centre suderintas su tarptautiniais partneriais.

Planuojama, kad eitynėse „Eitynės už lygybę“ dalyvaus asmenys iš Latvijos, Estijos, svečiai iš 27 ES šalių, Europos Parlamento, Europos Komisijos atstovai.

Kitą savaitę LGL žada iš naujo pradėti derybas su Vilniaus miesto savivaldybe dėl eitynių vietos. 

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius