Lietuvoje

2018.01.26 07:14

Švęsti Lietuvos šimtmetį kviečia keliaujant

Turizmo departamentas sako, kad pernai po Lietuvą keliavo rekordiškai daug šalies gyventojų. Siekdami paskatinti dar daugiau žmonių pažinti savo šalį, prasidedančios turizmo ir laisvalaikio parodos „Adventur 2018“ organizatoriai kviečia žmones švęsti Lietuvos šimtmetį keliaujant.  

Pernai po Lietuvą keliavo maždaug dešimtadaliu daugiau šalies gyventojų nei 2016-aisiais – maždaug milijonas. Itin populiarūs buvo kurortai, žygiai pažintiniais takais, vandens turizmo maršrutai.

Parodos „Adventur 2018“ organizatoriai sako, kad šiandien turistai neapsiriboja tradicinėmis vietomis. Jiems reikia unikalių patirčių ir įspūdžių.

Pavyzdžiui, populiarus gastronominis turizmas, maršrutai, pagrįsti knyga ar filmu, ekstremalios kelionės grupėmis ar po vieną. „Adventur“ forume bus kalbama, kaip daugiau netradicinių erdvių pritaikyti nišiniam turizmui, nes jau dabar daug turistų sutraukia Šaltojo karo muziejus, Marijampolės cukraus gamykla.

Pranešimą tema „Marijampolė ar Majamis?“ skaitys Jungtinėse Valstijose kuriantis ir gyvenantis Lietuvos menininkas Ray Moon Bartkus, kuris apdovanotas „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ už Lietuvos garsinimą pasaulyje.