Lietuvoje

2018.01.25 16:11

Į teismą vežami vakarykščio susišaudymo Joniškyje dalyviai

Mindaugas Laukagalis, DELFI.lt2018.01.25 16:11

Ketvirtadienį į Šiaulių apylinkės teismą atvežtas vienas iš trečiadienio susišaudymo Joniškyje dalyvių Artūras Riabovas. Jis suimtas 3 mėnesiams. Kitas įtariamasis, Paulius Petronis, šiuo metu yra teismo salėje ir dar laukia nuosprendžio. Sulaikymo metu pareigūnų pašautas Jevgenijus Kravčiukas taip pat suimtas 3 mėnesiams.

Suimtam A. Riabovui – 35 metai. Sėdėdamas teismo koridoriuje įtariamasis slėpė veidą ir nervingai trypčiojo. Apie 14.30 val. konvojus įvedė jį į teismo salę. Jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto šaunamojo ginklo laikymo, pasikėsinimo apiplėšti ir disponavimo kvaišalais.

Ketvirtadienį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje taip pat vyko išvažiuojamasis teismo posėdis dėl Jevgenijaus Kravčiuko suėmimo. Sulaikymo metu Joniškyje jį peršovė policijos pareigūnas. Policijos atstovai teigia, kad jo gyvybei pavojus negresia, tačiau ligoninėje dėl silpnos savijautos jam dar teks pagulėti. Jis taip pat suimtas trims mėnesiams.

15.30 val. į salę įvestas ir kitas įtariamasis P. Petronis. DELFI pavyko išsiaiškinti, kad jis – tituluotas sportininkas, 2014-aisiais laimėjęs aukso medalį Lietuvos bokso čempionate. Jį tai pat siekiama suimti 3 mėnesiams.

DELFI primena, kad trečiadienį apie 10 val. Joniškyje, Žemaitės gatvėje, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų surengtoje sulaikymo operacijoje vienas sulaikomų asmenų į pareigūnus nukreipė ginklą, dėl to pareigūnai jo atžvilgiu panaudojo tarnybinį ginklą. Policininkai nenukentėjo. Du asmenys buvo sulaikyti, dviem pavyko pasprukti.

Įvykio vietoje dirbo gausios policijos pareigūnų pajėgos, buvo įvestas planas „Sulaikymas“, apie bėglius informuota Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Latvijos pareigūnai. Kiek vėliau, už kilometro nuo įvykio vietos, buvo sulaikytas trečiasis kompanijos narys, o po 5 valandų – ir ketvirtasis.

Įtariamųjų automobilyje pareigūnai rado dujų balionėlių, peilių, neperšaunamų liemenių, kūjį, metalinių strypų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo įvykdyti ginkluotą plėšimą, neteisėto šaunamo ginklo laikymo, pasipriešinimo pareigūnams ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.