Lietuvoje

2018.01.25 12:30

Prašo įvertinti įvykdytą policijos reformą

LRT.lt 2018.01.25 12:30

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos profesinė sąjunga, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų  įstaigų profesinė sąjunga kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, Seimo Audito, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Teisės ir teisėtvarkos komitetus ir vidaus reikalų ministrą su prašymu įvertinti Policijos departamento vykdytą policijos reformą ir Policijos departamento lėšų panaudojimą, rašoma pranešime spaudai.

Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė, sako, jog po reformos policijos tarnybą buvo priversti palikti daugiau nei 3000 patyrusių ir kompetentingų pareigūnų. Jos teigimu, tai lėmė, kad tarnyboje likusių pareigūnų darbo krūvis neproporcingai išaugo – žmonės dirba naktimis, be poilsio dienų.

„Todėl ir turime prastesnę darbo kokybę, ką atspindi nusikalstamumo statistikos pokyčiai. Per metus išaugo bendras nusikaltimų skaičius, vėl vis dažniau girdime apie sunkius nusikaltimus, kuriuos buvome beveik pamiršę: transporto priemonių grobimą, plėšimus ir nužudymus viduryje dienos, turto prievartavimą. Manau, kad tai yra departamento vykdyto eksperimento, kuris kažkodėl vadinamas reforma, pasekmė“, – teigia R. Katinienė.

Pareigūnai teigia, kad pastaruoju metu pareigūnai vis dažniau siunčiami patruliuoti po vieną, jie tai daro neturėdami būtiniausių darbo priemonių: neperšaunamų liemenių, specialių pirštinių, kaukių, ginklų, automobilių. „Policijos departamentas pompastiškai pristatė naujus savo automobilius. Tik buvo pamiršta paminėti, kad jais naudojasi tik labai nedidelė dalis policijos ekipažų. Kiti automobiliai – seni, techniškai netvarkingi. Patruliavimas jais, ypač skubūs vykimai į įvykio vietas, kelia pavojų ne tik patiems pareigūnams, bet ir paprastiems žmonėms. Be to, statistika rodo, jog yra išaugęs ir reagavimo į iškvietimus laikas“, – pasakoja R. Katinienė.

Nerimą profesinėms sąjungoms kelia ir tai, kad pareigūnų darbo užmokesčiui suplanuotos lėšos esą vis dažniau skiriamos įvairioms prekėms ar paslaugoms įsigyti – 2016 m. policininkų darbo užmokesčio fondas buvo dirbtinai sumažintas 5 mln. eurų, o pernai – 7 mln. eurų.