Lietuvoje

2018.01.25 10:06

#Mesprisimename: M. Mažvydo biblioteka kviečia nuotraukomis pagerbti Holokausto aukas

LRT.lt 2018.01.25 10:06

Artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, Pasaulio žydų kongresas kviečia prisijungti prie socialinės kampanijos „Mes prisimename“. 

Jos tikslas – pakviesti visus nusifotografuoti su tokiu užrašu ir nuotraukas publikuoti socialiniuose tinkluose, taip išreiškiant pagarbą Holokausto aukoms. Prie pasaulinės socialinės kampanijos jungiasi ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir joje esantis Judaikos tyrimų centras, teigiama bibliotekos pranešime.

„Į šią prasmingą ir kilnią akciją įsitraukiu ne tik kaip atminties institucijos vadovas. Fotografuojuosi su visais, palaikančiais šią Pasaulio žydų kongreso iniciatyvą – pagerbti Holokausto aukas – ir kaip pilietis, žmogus. Taip, mes tai prisimename, įsipareigodami priesakui „Niekada daugiau“, – prieš fotografavimąsi sakė Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Nacionalinė biblioteka fotografuotis su užrašu #Mesprisimename pakvietė ne tik savo darbuotojus, bet ir bibliotekos lankytojus, bičiulius, draugus, kaimynus.

Sausio 27 d. minima Tarptautinė Holokausto atminimo diena. Šiemet Pasaulio žydų kongresas (WJC) inicijavo socialinę kampaniją #Mesprisimename (#Weremember). Ja kviečiama fotografuotis su užrašu #Weremember ir nuotraukas publikuoti socialiniuose tinkluose. Šia kampanija siekiama pagerbti Holokausto aukas ir skleisti žinią, kad tai niekada negali pasikartoti. Sausio 24–27 d. nuo Aušvičo-Birkenau koncentracijos stovyklos sienos vyks tiesioginė transliacija, kurioje bus demonstruojamos akcijoje dalyvaujančios nuotraukos.

Nacionalinėje bibliotekoje saugomi neįkainojamos istorinės vertės žydų raštijos paveldo dokumentai. Judaikos kolekcija išsiskiria rankraščių turtingumu, vertingais religiniais raštais, sinagogų ir jašivų įrašų knygomis hebrajų ir jidiš kalbomis, mistiniais raštais ir kt. Kolekcija sulaukia išskirtinio pasaulio mokslininkų ir žydų raštijos paveldo tyrinėtojų dėmesio. Bibliotekoje įsteigtas Judaikos tyrimų centras. Jo veikla siekiama užtikrinti žydų dokumentinio paveldo tyrimų plėtrą, edukacinių-informacinių projektų organizavimą ir įgyvendinimą, taip pati išsamios informacijos apie jų rezultatus sklaidą.