Lietuvoje

2018.01.25 08:53

S. Skvernelis: nemanau, kad LRT komisija yra politizuota

ELTA 2018.01.25 08:53

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad jo nenustebino antradienį R. Karbauskio surengtoje spaudos konferencijoje pateikti faktai, ir tikino nematantis jokių požymių, kad Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Komisija yra politizuota. Anot jo, tokio pagrindo niekada ir nebus.

S. Skvernelis teigė, kad nėra kito kelio, kaip tik išskaidrinti LRT veiklą. 

„Tikslas yra pakankamai svarbus, kalbama apie viešuosius finansus ir dabar yra pakankamai daug abejonių pateikta. Tų abejonių turi ir visuomenė. Dabar Seimo komisijos tikslas bus atsakyti į tuos klausimus, išsklaidyti abejones ir, galiausiai, padaryti sprendimus, kurie suvaldytų rizikas. Nes jeigu kažkokių klausimų kyla ar manoma, kad nėra pakankamos kontrolės ar auditavimo, tai reikia ne tik konstatuoti faktą, bet siūlyti ir sprendimus, kokius padaryti, kad tokių klausimų ateityje nekiltų“, – interviu „Žinių radijui“ teigė Premjeras.

Tačiau S. Skvernelis tvirtino, kad į kai kuriuos R. Karbauskio pareikštus kaltinimus turi atsakyti specialistai. 

„Nesu specialistas, ypač kalbant apie tai, kiek gali kainuoti vienam ar kitam eteryje atlikėjo paslaugos ir daina. Tą kartojau ne kartą. Esu įsitikinęs, kad į tai turi atsakyti specialistai, ekspertai“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot Premjero, auditavimas yra racionalesnis būdas, atsakant į kai kuriuos Komisijai keliamus klausimus: „Yra specialistai, yra ekspertai, kuriuos galima pasitelkti ir kurie gali daryti palyginimą analogiškų paslaugų“.

Premjeras pabrėžė, kad reikėtų sulyginti LRT pirktų paslaugų kainas su analogiškų paslaugų kainomis komercinėse televizijose. 

Ketvirtadienį renkasi kontroversiškai vertinama Seimo specialioji komisija LRT valdymui ir finansinei veiklai tirti. Sudaryta komisija sieks atsakyti į klausimus, susijusius su LRT viešaisiais pirkimais, laidų kaina, valdymo struktūra. 

Komisijos pirmininkas – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijai priklausantis Arvydas Nekrošius. 

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis ne kartą pabrėžė, kad LRT veiklos tyrimas yra būtinas ir teisingas. Jis teigė, kad LRT dokumentuose ir sutartyse vyrauja chaosas, Seimui pateikta ne visa informacija, pagal kurią būtų galima vertinti transliuotojo veiklą. R. Karbauskis teigė, kad LRT pirkimai vykdomi neskaidriai.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentuodamas antradienį įvykusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko R. Karbauskio spaudos konferenciją dėl LRT veiklos tyrimo, teigė manantis, kad ji nebuvo būtina, veikiau – perteklinė.

Seimo opozicijoje esantys politikai, politologai ir visuomenininkai labai skeptiškai įvertino R. Karbauskio išsakytas mintis. Pasak jų, R. Karbauskis pateikė nesisteminius ir iš konteksto ištrauktus duomenis, siekdamas tiesiog politizuoti LRT veiklos klausimą ir supriešinti visuomenę.