Lietuvoje

2018.01.24 17:46

V. Adamkus apie žmonos sveikatą: situacija gerėja, bet medikai į namus neišleidžia

Inga Saukienė, 15min.lt2018.01.24 17:46

Nors medikai svarstė, kad dėl stipraus kraujotakos sutrikimo į ligoninę prieš keletą dienų patekusi Alma Adamkienė trečiadienį galbūt bus išrašyta, prezidentas Valdas Adamkus teigė, kad šiuo metu ji per silpna grįžti namo, tačiau situacija sparčiai gerėja.

„Ką tik grįžau iš ligoninės, buvau susitikęs su gydytojais, porą valandų praleidau su Alma. Matosi labai akivaizdus jos savijautos skirtumas – kaip ji atrodė vakar ir kaip atrodo šiandien. Vakar ji buvo labai silpna, pati negalėjo net galvos nuo pagalvės atkelti. Šiandien jau pati pajėgia atsisėsti lovoje. Ir gydytojai labai patenkinti, ir aš džiaugiuosi širdy, kad viskas krypsta į gerąją pusę.

Tačiau šiandien tokios, kokia ji yra, kaip sako gydytojai, į namus jos išleisti negali. Ji per silpna dar. Todėl dar 2–3 dienas ji liks ligoninėje, ir gydytojai stengsis visais būdais ją sustiprinti. Savaitės pabaigoje gydytojai spręs, ar galima ją išleisti namo. Kol kas mes visi nusiteikę optimistiškai, kadangi matome, kad situacija akivaizdžiai gerėja“, – teigė 15min V. Adamkus.

Laukdamos žmonos sugrįžtant jis planuoja namuose perstumdyti baldus taip, kad šioje situacijoje būtų patogiau slaugyti. Taip pat prezidentas ketina pasitarti su gydytojais dėl slaugos. Jis norėtų, kad ryte ir vakare A. Adamkienę apžiūrėtų kvalifikuota slaugytoja, jei reikia, paimtų kraujo tyrimui, suteiktų kitas medicinos paslaugas, patartų, ar nereikia ką nors daryti, imtis kokių nors prevencinių priemonių.

„Norime būti visiškoje kontrolėje, kol Alma sustiprės, kad nebūtų padaryta jokių klaidų. O kad niekas nekalbėtų, jog čia valstybei našta, aš pats apmokėsiu visas išlaidas, susijusias su slauga. Tikiu, kad mes pastatysime Almą ant kojų tvirtai ir kad ji vėl grįš į gyvenimą pilna energijos“, – įsitikinęs V. Adamkus.

Dienos metu jis ketina žmonai dienotvarkę planuoti taip, kad ji pasivaikščiotų, jai būtų padarytas masažas, kadangi judėti dabar jai labai svarbu.

„Ir dabar jai daromas masažas, bet to nepakanka, reikia daugiau judėti. Aš manau, kad iki savaitgalio Alma pakankamai sustiprės, kad galėtume tai pradėti. Didžiausia problema – sureguliuoti kraujospūdį. Dabar Almai jis staigiai užkyla ir staigiai nuo vaistų nukrenta, taigi šokinėja, o tai labai negerai kraujagyslėms. Matyt, taip ir nutiko – šoktelėjo spaudimas. Situaciją paaštrino ir virusas. Nors tuo metu Alma namuose tarsi nesirgo, bet kažkas buvo, ji jautė silpnumą. Taigi viskas kartu susidėjo“, – aiškino pašnekovas.

V. Adamkus patikino esąs labai dėkingas Santaros klinikoms, kurių gydytojai stipriai stengiasi ir rezultatai esą jau matomi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.