Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.24 12:00

V. Pranckietis: klaida dėl žemės pirkimo ribojimo bus ištaisyta

BNS 2018.01.24 12:00

Įstatyme įsivėlusi klaida, išplėtusi grupę asmenų, kuriems ribojama teisė įsigyti žemės, turėtų būti ištaisyta artimiausiu metu, teigia Seimo pirmininkas.

„Taip, yra įvykusi tokia techninė klaida, ir tai padarė, kad susijusieji asmenys yra sutuoktinio tėvai – liaudiškai sakant, jeigu uošviai turi žemės, tai ir man apribojama galimybė pirkti iki tų 500 hektarų. (...) Čia yra Kaimo reikalų komiteto biuro klaida ir jie dabar sprendžia (...) Gal šiandien išsiaiškinsime ir paskelbsime informaciją“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Viktoras Pranckietis.

„Lietuvos žinios“ trečiadienį rašo, kad nuo sausio įsigaliojo Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo nuostatos, išplečiančios būrį asmenų, kuriems ribojama teisė pirkti žemės. Seime jau įregistruotos pataisos, panaikinančios šią nuostatą. Pasak dienraščio, Seimo kanceliarijoje redaguojant įstatymą, neva įsivėlė techninė klaida.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas dienraščiui aiškino, kad plėsti tokių asmenų ratą nebuvo numatyta. Pasak jo, tai yra „kalbos tvarkytojos padaryta klaida, kurią dabar stengiamės ištaisyti“. Esą prieš žodį „tėvai“ buvo įrašytas žodis „jų“ ir taip išplėstas susijusių asmenų ratas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi