Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.24 08:59

D. Grybauskaitė Davose pristatys Rytų Europos aktualijas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Pasaulio ekonomikos forumą Davose. Su pasaulio lyderiais vyksiančiuose susitikimuose D. Grybauskaitė ketina pristatyti ir aptarti Rytų Europos regiono aktualijas. Trečiadienį forume į pasaulio lyderius kreipsis Vokietijos ir Prancūzijos vadovai.

Davose susirinkusiems forumo dalyviams kalbėsiantys Emmanuelis Macronas ir Angela Merkel, kaip spėja dalis apžvalgininkų, turėtų pabrėžti ekonominio atvirumo ir laisvosios prekybos svarbą. Toks tonas, manoma, greičiausiai kontrastuos su nekantriai laukiamu Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo pasirodymu vėliau šią savaitę. Per jį prezidentas, kaip spėjama, turėtų akcentuoti protekcionistinę „Amerika pirmiausia“ politiką. 

Šia tema antradienį plačiau kalbėjo Kanados premjeras Justinas Trudeau. Su Kanada D. Trumpas siekia persiderėti iki šiol galiojusius laisvosios prekybos susitarimus. J. Trudeau sakė, kad jo administracija labai stengiasi parodyti savo kaimynei, kad vadinamasis Šiaurės Amerikos šalių laisvosios prekybos susitarimas naudingas tiek pačiai Kanadai, tiek Jungtinėms Valstijoms. 

Panašiai kalbėjo ir Davoso forumą atidaręs Indijos premjeras Narendra Modis, pareiškęs, kad „globalizacija savo blizgesį praranda“, tačiau naujos prekybą ribojančios sienos nėra tinkamas atsakas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi