Lietuvoje

2018.01.23 16:12

LRT taryba patikslino reikalavimus kandidatams į generalinius direktorius

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba patikslino kandidatams į generalinius direktorius keliamus reikalavimus.

LRT tarybos patvirtintuose reikalavimuose numatyta, kad kandidatas į LRT vadovus turi turėti magistro arba jam prilygintą laipsnį. Kandidatas turės mokėti lietuvių kalbą ir dar bent vieną iš Europos Sąjungos oficialių kalbų, taip pat reikalaujama turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį.

Po diskusijos taryba nusprendė, kad LRT vadovu galės būti tik Lietuvos pilietis. LRT generalinis direktorius turi būti nepriekaištingos reputacijos.

Apie ketinimus dalyvauti konkurse į LRT generalinius buvo užsiminęs žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, tačiau jam kelią kandidatuoti gali užkirsti magistro laipsnis. E. Jakilaitis Vilniaus universitete yra baigęs žurnalistikos bakalauro studijas.

„Panašu, kad man tai sutrukdys. Panašu, kad tai yra tikrų tikriausia kliūtis man kandidatuoti, panašu, kad jei toks reikalavimas įtvirtintas, artimiausius penkerius metus LRT vadovaus kažkas kitas, o ne aš“, – DELFI antradienį sakė E. Jakilaitis.

BNS nuotr.

Dabartinio LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus kadencija baigiasi kovą. Jis kol kas nėra atskleidęs, ar sieks trečios kadencijos.

LRT generalinį direktorių rinks iš 12 asmenų sudaryta LRT taryba.