Lietuvoje

2013.06.19 18:58

Baltijos jūra per tris dienas į krantą išmetė šešis negyvus ruonius

Aurelija Kripaitė, 15min.lt2013.06.19 18:58

Tonos kritusių karkvabalių, krūvos krante dvesiančių žuvų – lyg to būtų negana, Baltijos jūra per tris dienas į krantą išplukdė šešių ruonių kūnus.

Tonos kritusių karkvabalių, krūvos krante dvesiančių žuvų – lyg to būtų negana, Baltijos jūra per tris dienas į krantą išplukdė šešių ruonių kūnus.

„Manau, kad tai rimtai problema. Per savaitgalį teko pasirūpinti šešiais nugaišusiais ruoniais. Tokio dalyko dar nėra nė karto buvę“, – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda.

Dar penktadienį pranešta apie nugaišusį ruonį Karklėje. Į pajūrio kaimelį vasaroti buvo atvykusios vienos kompanijos darbuotojai. Pliaže žmonės aptiko šiurpinantį vaizdą – negyvą ruonį.

Apie dar penkis kritusius ruonius Melnragėje ir Giruliuose Klaipėdos miesto savivaldybės darbuotojams pranešta šeštadienį ir sekmadienį. Kritę ruoniai išgabenti į Rietavą, kur jie utilizuoti.

„Vargu, ar čia atsitiktinumas. Gali būti, kad kažkam šie gyvūnai neįtiko. Greičiausiai ruoniai žudomi tendencingai. Manau, kad tai turi būti ištirta“, – aiškino L.Dūda. Pilkiji ruoniai – rimti žvejų konkurentai. Švedijoje ir Suomijoje netgi leidžiama juos šaudyti.

Jūrų muziejaus darbuotojai nesiėmė spręsti, kodėl krito ruoniai, nes neapžiūrėjo jų kūnų, negalėjo įvertinti žūties aplinkybių. Greičiausiai, anot jų, ruoniai neišgyveno įsipainioję į tinklus. Skaičiuojama, kad pakrantėse šiais metais jau surasta 11 nugaišusių ruonių.

Šiais metais Jūrų muziejų jau pasiekė keturi pamestinukai – į krantą išmesti ir išgyvenę ruoniukai. Jais visais pasirūpinta.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius