Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.22 17:40

K. Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą

„Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos – vien tik pažeidimai. Nėra nė vieno punkto, kur nepažeistos mano teisės. Tai kur mes gyvename – Šiaurės Korėjoje?“ – piktinosi Kęstutis Pūkas. Jis sakė sulauksiantis, kol iš užsienio grįš jo advokatė, tada svarstysiantis kitus žingsnius.

K. Pūkui grėsė būti išmestam iš Seimo, bet paskutinę minutę jis pareiškė atsistatydinąs, o galiausiai ir formalus jo pasitraukimas neapsiėjo be siurprizų, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) jis pareiškė apsigalvojąs. Bet apsigalvoti galimybės jam įstatymai nenumato, Seime į jo vietą ateina Ona Valiukevičiūtė.

„Šiandien VRK sprendė klausimą dėl to, kad atsirado laisva Seimo nario vieta ir ją suteikti kitam kandidatui sąraše. Tai yra pirmam kandidatui, kuris yra negavęs mandato, tai šiuo atveju partijos „Tvarka ir teisingumas“ keltame kandidatų sąraše pirmasis mandato negavęs kandidatas buvo Ona Valiukevičiūtė, ir VRK, pripažinusi, kad yra laisva Seimo nario vieta šios partijos kandidatų sąraše tiesiog suteikė O. Valiukevičiūtei Seimo nario mandatą“, – sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pasak VRK pirmininkės, šiuo metu K. Pūkas jau nėra Seimo narys. Ji priminė, kad 2018 metų sausio 12 dieną Seimas nutarimu patenkino pono K. Pūko pareiškimą atsistatydinti ir nedelsiant nutraukė jo, kaip Lietuvos Respublikos Seimo nario įgaliojimus.

K. Pūkas visaip bandė nukelti formalų atsisveikinimo su Parlamentu procesą.

„Į VRK K. Pūkas rašė raštus atidėti VRK posėdį šios dienos, ir buvo pasirašoma, kaip LR Seimo narys, ir buvo siunčiami laiškai iš LR Seimo nario elektroninio pašto dėžutės“, – sakė L. Matjošaitytė.

Nors pats K. Pūkas buvo sugalvojęs atsiimti prašymą dėl atsistatydinimo, pasak VRK vadovės, įstatymai tokios galimybės nenumato.

„Šiuo metu galiojantys LR teisės aktai – tiek Seimo statutas, tiek rinkimų įstatymai, tiek Konstitucija nenumato tokio Seimo nario pareiškimo atsisakymo ar atšaukimo“, – sakė L. Matjošaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi