Lietuvoje

2018.01.22 21:02

Ko nepamiršti prieš praveriant duris į šaltį

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.22 21:02

Sinoptikai artimiausiu metu prognozuoja nemažus šalčius – kai kur temperatūra kris net iki 18 laipsnių šalčio. Kaip pasiruošti prieš einant į lauką tokiu oru?

Labai svarbu ne tik aplinkos temperatūra, bet ir oro drėgmė ir vėjo greitis, pabrėžia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro aplinkos sveikatos skyriaus vedėja Gražvydė Norkienė.

„Jeigu labai didelis vėjas ir drėgmė, tada mes jaučiame dar didesnį šaltį ir, žinoma, visos atviros kūno vietos yra labai jautrios“, – pabrėžia specialistė. 

Pasak jos, jeigu esant žemai temperatūrai susiruošėte į lauką, rekomenduojama dėvėti kepurę, šaliką, pirštines. Nerekomenduojama rinktis pirštuotų pirštinių. Drabužiai turėtų būti natūralūs, nesintetiniai, t. y. vilnoniai arba šilkiniai. 

„Rekomenduojama, kad jie būtų neveržiantys, nepralaidūs vėjui. Taip pat avalynė neturėtų būti spaudžianti ar veržianti kojų. Rekomenduotina dėvėti porą porų kojinių“, – pataria G. Norkienė.

Plačiau apie tai – pokalbio įraše.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31