Lietuvoje

2018.01.22 16:32

Išrinkta Lietuvos pašto vadovė

BNS2018.01.22 16:32

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus konkursą laimėjusi Asta Sungailienė, daug metų vadovavusi įvairiems padaliniams viename didžiausių bankų SEB.

Susisiekimo ministerija BNS pranešė, kad Lietuvos pašto valdyba A. Sungailienę į įmonės generalinės direktorės pareigas išrinko praėjusį penktadienį, ji pradės dirbti, gavus Lietuvos banko leidimą. Tikimasi, kad procedūros užtruks apie mėnesį.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pirmadienį susitiko su A. Sungailiene ir Lietuvos pašto valdybos pirmininku Nerijumi Datkūnu. Anot ministro, svarbiausias naujos įmonės vadovės tikslas – užtikrinti bendrovės finansinį stabilumą, įvertinti pristabdytą mobiliojo laiškininko programą bei siekti, kad visiems darbuotojams būtų garantuotas orus atlyginimas.

„Naujosios vadovės taip pat paprašyta įsigilinti į ankstesnės pašto vadovybės vykdytas nekilnojamojo turto operacijas ir investicijas į informacines technologijas. Šios veiklos, ministerijos nuomone, privalo būti įvertintos antikorupciniu požiūriu. Lietuvos pašto veiklos negali temdyti nė menkiausias šešėlis ar įtarimai dėl skaidrumo“, – pranešime spaudai sakė R. Masiulis.

20 metų vadovaujančio darbo patirtį turinti A. Sungailienė pastaruoju metu dirbo privataus kapitalo ir investicijų valdymo bendrovės „Ad ventum“ valdyboje. Anksčiau ji apie 20 metų yra dirbusi SEB banke, bendrovėje „VB rizikos kapitalo valdymas“.

A. Sungailienė pakeis pernai rugpjūtį iš pareigų dėl netinkamai įgyvendintų pinigų plovimo prevencijos priemonių atleistą Liną Minderienę, bendrovei vadovavusią šešerius metus. Tuomet teigta, kad buvusi įmonės vadovė ne visuomet pranešdavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) apie daugiau nei 15 tūkst. eurų vertės operacijas grynaisiais, taip pat įtartinas finansines operacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.