Lietuvoje

2018.01.22 15:45

Nutarta išplėsti istorinės vėliavos su Vyčiu naudojimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.22 15:45

Išplečiama valstybės istorinės vėliavos naudojimo tvarka. Balandžio 30-ąją įsigalios prezidentės pasirašytos Valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisos, kuriomis ji nuolat turės būti iškeliama prie įvairių institucijų pastatų.

Vėliava turės būti iškeliama prie Seimo, prezidento rezidencijos, vyriausybės ir ministerijų, Konstitucinio Teismo, teismų, generalinės ir teritorinių prokuratūrų, Lietuvos banko, Vyriausiosios rinkimų komisijos, vietose, kuriose posėdžiauja savivaldybių tarybos, Kernavėje ir Senųjų Trakų piliavietėje. Prie kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų istorinė vėliava bus keliama valstybės švenčių dienomis, taip pat Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną, gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į ES dieną, liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną, lapkričio 23-ąją – Lietuvos kariuomenės dieną.

Dabar istorinė vėliava turi plevėsuoti virš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės valdovų rūmų Vilniuje, Trakų pilies, Vytauto Didžiojo karo muziejaus skverelyje Kaune.

Vienas iš įstatymo pataisų iniciatorių VšĮ „Mūsų vėliavos“ vadovas Deivydas Rimkevičius pažymi, kad vėliavoje su Vyčiu telpa trys skirtingos Lietuvos.

„Istorinė vėliava – tai kaip ir mūsų simbolinis pamatas, valstybės pamatas, išreikštas tame simbolyje. Tai, galima sakyti, yra ir tūkstantmečio Lietuva, ir šimtmečio Lietuva, ir dabartinė Lietuva - viskas yra šiame simbolyje. Ir Vasario 16-ąją atkurta Lietuva irgi buvo su šia vėliava, trispalvės nebuvo, buvo ši vėliava, ši idėja, šis simbolis ir iš jo išaugo moderni valstybė su trispalve. 

Vyčio vėliavos naudojimas yra išplėstas ir užsienyje: ši vėliava turėtų atsirasti ir prie ambasadų, atstovybių, aišku, atsižvelgiant į tos valstybės protokolą, reikalavimus ir taip toliau, bet turėtų atsirasti daugelyje vietų užsienyje“, – sako D. Rimkevičius.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.