Lietuvoje

2018.01.22 14:21

Ligoninėje gulinčios A. Adamkienės gydytoja sako grėsmingų dalykų neaptikusi

15min.lt, DELFI.lt 2018.01.22 14:21

Sekmadienį suprastėjo pirmosios ponios Almos Adamkienės sveikata, 15min patvirtino kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Jis pasakojo pats atlikęs dirbtinį kvėpavimą ir atgaivinęs žmoną. Dabar A. Adamkienė antrą dieną yra Santariškių ligoninėje. Pasak gydytojų, rimtų grėsmingų A. Adamkienės sveikatos sutrikimų nėra.

„Šeštadienį ryte V. Adamkui ponią Almą sunkiai pavyko prižadinti, ji buvo labai mieguista, didelis silpnumas, dėl to tarnybos sukviestos, ir aš atvykau, ir greitosios automobilis. Iš tikrųjų visos gyvybinės funkcijos nebuvo sutrikusios, tik ponia Alma prieš Kalėdas persirgo virusine infekcija, vyresniame amžiuje tai nepraeina be pasekmių. Siejama, kad šis trumpalaikis kraujotakos sutrikimas, dėl ko būklė tokia buvo, ir sukėlė didelį nerimą“, – DELFI sakė Santaros klinikų gydytoja Aušra Marcijonienė.

Gydytojos teigimu, rimtų grėsmingų A. Adamkienės sveikatos sutrikimų nėra. Tiesiog, aiškina ji, vyresniame amžiuje po viruso kurį laiką dar jaučiamas bendras silpnumas, savijautos svyravimai.

„Dėl to dar porą dienų planuojame stebėti ligoninėje, bet, manau, trečiadienį ji turėtų būti išrašyta į namus. Jeigu nieko naujo nenutiks. (…) Viskas turėtų būti neblogai, tik, aišku, amžius garbingas, tai daug žadėti į priekį sunku“, – kalbėjo A. Marcijonienė.

Gydytojos aiškinimu, prezidento žmonai reikia kuo daugiau poilsio.

Ryte aptiko nusilpusią

V. Adamkus pasakojo žmoną sekmadienį radęs be sąmonės. „Kai aš pabudau, ji visiškai nereagavo. Aš ją pajudinau ir žiūrėjau, kame reikalas yra, ji nereagavo. Pamačiau, kad kvėpavimas jos silpnas, bet yra. Kadangi šiek tiek nusimanau – pradėjau daryti dirbtinį kvėpavimą ir ją atgaivinau. Tada atsimerkė, pradėjo dejuoti, ir iškviečiau pagalbą. Atvykus jiems, ji jau reagavo“, – pasakojo V. Adamkus.

Atvykę gydytojai A. Adamkienę skubiai išvežė į Santaros klinikas. Pirmadienio naktį V. Adamkų medikai informavo, kad žmonos būklė stabilizavosi. „Aš galiu tik tikėtis, kad viskas pasibaigs laimingai ir džiaugiuosi, kad spėjau pagauti, kol neatsitiko nelaimė, kad nebuvo pavėluota“, – „Lietuvos žinioms“ sakė prezidentas V. Adamkus. 2016-ųjų spalį A. Adamkienė ligoninėje atsidūrė po to, kai nugriuvusi patyrė traumą. Tąkart trauma nebuvo stipri, nebuvo jokių kaulų ar kaukolės lūžių, tad pirmoji šalies ponia greitai sugrįžo namo.

Vasario 10-ąją A .Adamkienei sueis 91 metai.