Lietuvoje

2018.01.22 13:41

Kokias teises gydymo įstaigoje turi pacientas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.22 13:41

Sveikatos priežiūros įstaigos apie pacientus sukaupusios daug įvairios informacijos. Ką įstaigos privalo atskleisti ir į kokią informaciją kiekvienas pacientas turi teisę?

Kiekvienas pacientas turi teisę žinoti, kas su juo daroma ar kas jam yra, pabrėžia Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatas dr. Paulius Miliauskas.

„Įstatymas nustato teisę pacientui susipažinti, žinoti, kokios paslaugos yra teikiamos, už kokią kainą, koks yra jų prieinamumas – t. y. ar toje sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioje įstaigoje galima jomis pasinaudoti. Aišku, svarbūs specialistai, kurie teikia tas paslaugas. Tai reiškia, kad kiekvienas pacientas turi teisę žinoti ne tik vardą, pavardę, bet ir kvalifikaciją“, – aiškina advokatas. 

Pasak jo, pacientas turi teisę susipažinti ne tik su tuo, kokias studijas baigė specialistas, bet ir ar jis šiuo metu tobulinasi, kokias konferencijas lanko ir pan. 

Pacientui rūpima informacija iš dalies skirta įvertinti, ar teikiamos paslaugos yra kokybiškos. Kokybiškos paslaugos medicinos srityje susideda iš kelių elementų – jos turi būti saugios, efektyvios ir prieinamos pacientui, sako teisininkas. Taip pat paslaugos turi būti nukreiptos arba tam, kad sveikata būtų stiprinama, arba kad pacientas išvengtų ligų, arba nukreiptos į patį gydymą.

Plačiau apie tai – įraše.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9