Lietuvoje

2018.01.22 09:40

VRK suteiks Seimo nario mandatą O. Valiukevičiūtei

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.01.22 09:40

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) suteiks Seimo nario mandatą buvusiai parlamentarei Onai Valiukevičiūtei. Ji pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą pakeis iš parlamento atsistatydinusį Kęstutį Pūką.

Konstitucinis Teismas K. Pūką pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją. Įtariama, kad Seimo narys seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų.

Nutarimas, kuriuo Seimas patenkino K. Pūko atsistatydinimo pareiškimą, įsigaliojo prieš savaitę. Trauktis iš Seimo pats K. Pūkas nusprendė pradėjus svarstyti jo apkaltą plenariniame posėdyje, prieš pat planuotą balsavimą dėl mandato panaikinimo.

Atsistatydindamas pats K. Pūkas išsaugojo galimybę kandidatuoti kituose rinkimuose. Konstitucija per apkaltą pašalintiems asmenims draudžia kandidatuoti į Seimą ir prezidentus.

Seime K. Pūką pakeis „Tvarkos ir teisingumo“ rinkimų kandidatų sąraše esanti O. Valiukevičiūtė. Parlamente ji dirbo tris kadencijas nuo 2004-ųjų, tačiau į šį Seimą buvo nepatekusi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.