Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.22 14:22

Vyčio skulptūra stovės prie Kauno pilies

Vyčio skulptūra bus pastatyta prie Kauno pilies – šią vietą pasirinko beveik du trečdaliai balsavusiųjų, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Kauniečiai rinkosi iš trijų vietų – Santakos parko, Nemuno salos ir Kauno pilies prieigų.

Už tai, kad Vytis iškiltų prie Kauno pilies buvo 5,8 tūkst. iš beveik 8,3 tūkst. balsavusiųjų, per 1,4 tūkst. apklausos dalyvių siūlė Nemuno salą, daugiau nei tūkstantis – Santakos parką.

„Vytis yra tautos ir jos vienybės simbolis. Jį pastatyti ketiname vien už tautos suaukotas lėšas, todėl mums buvo labai svarbu, kad vietą Vyčiui išrinktų tauta. Didelis žmonių aktyvumas balsuojant neabejotinai kalba apie šio simbolio svarbą valstybės šimtmečio kontekste“, – pranešime teigė Kauno miesto tarybos narys architektas Jonas Audėjaitis.

Kauno miesto vadovai su Vyčio skulptūros autoriumi ir Vyčio paramos fondu prieš kelias savaites pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo tvirtinama – Lukiškių aikštėje planuotas statyti paminklas kitų metų liepos 6-ąją iškils Kaune. Paminklui pagaminti liko penki mėnesiai, todėl paaiškėjus apklausos rezultatams, netrukus prasidės darbai Ukrainos Kijevo liejykloje.

Vyčiui išlieti skaičiuojama prireiks iki 550 tūkst. eurų. Pinigus žada paaukoti žmonės.

Diskusijos dėl Vyčio skulptūros Kaune prasidėjo, kai šio paminklo iniciatoriai pralaimėjo konkursą dėl galimybės statyti jį Lukiškių aikštėje Vilniuje. Sostinėje turėtų būti statomas partizanų bunkerį primenantis paminklas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi