Lietuvoje

2013.06.20 09:35

Siūlo per apkaltą pašalintiesiems leisti vėl prisiekti po 8 metų

ELTA2013.06.20 09:35

Seimo Konstitucijos komisija siūlo per apkaltą pašalintiems iš pareigų asmenims uždrausti 8 metus būti renkamiems ar skiriamiems į pareigas, kurioms eiti, pagal Konstituciją, būtina prisiekti.

Seimo Konstitucijos komisija siūlo per apkaltą pašalintiems iš pareigų asmenims uždrausti 8 metus būti renkamiems ar skiriamiems į pareigas, kurioms eiti, pagal Konstituciją, būtina prisiekti.

Trečiadienį posėdžiavusi Seimo Konstitucijos komisija siūlo tokia nuostata papildyti Konstitucijos 74 straipsnį.

Pasak Seimo Konstitucijos komisijos pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės, siūloma įteisinti, kad „asmuo, šiurkščiai pažeidęs Konstituciją arba sulaužęs priesaiką ir kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, 8 metus nuo tokio Seimo sprendimo priėmimo dienos negali būti renkamas ar skiriamas į pareigas, kurioms eiti pagal Konstituciją būtina prisiekti“.

Jeigu Seime būtų pritarta 8 metų laikotarpiui, R. Šalaševičiūtės teigimu, per apkaltą iš Prezidento posto pašalintas „tvarkiečių“ lyderis, europarlamentaras Rolandas Paksas jau kitais metais galėtų dalyvauti Prezidento rinkimuose.

Tačiau komisijos pirmininkė abejoja, kad Seimui pavyktų per du balsavimus surinkti Konstituciją pakeisti reikiamus 94 parlamentarų balsus.

„Jeigu šita formuluotė patektų į Seimą, tai drįstu abejoti, kad 94 balsai bus surinkti“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Tokiu atveju, anot jos, Konstitucija nebus papildyta ir Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas liks neįvykdytas. „Mes turime šiandien ne vieną sprendimą ar Konstitucinio Teismo nutarimą neįvykdytą dėl įvairių priežasčių. Ir viena iš tokių – kai neįmanoma priimti sprendimo“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Keisti teisinį reguliavimą dėl per apkaltą pašalintų asmenų Lietuvą įpareigojo Europos Žmogaus Teisių Teismas. Jis pripažino, kad draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R. Paksui yra neproporcingas jo padarytam nusižengimui.

R. Paksas prezidento pareigų neteko 2004-aisiais. Jam surengta apkalta dėl priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo, kai jis išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius