Lietuvoje

2018.01.20 18:30

Pagerbiant Klaipėdos sukilimo dalyvių atminimą surengtas naktinis žygis

Praėjusią naktį keli tūkstančiai žmonių naktiniu žygiu iš Palangos į Lietuvos uostamiestį pagerbė 1923 m. Klaipėdos sukilimo dalyvius, kurie prisidėjo, kad Klaipėdos kraštas būtų prijungtas prie didžiosios Lietuvos. Šių metų žygis skirtas ir Lietuvos kariuomenės šimtmečio jubiliejui.

Iki 1923 m. Klaipėdos kraštą valdė prancūzai. Po sausio 15 d. sukilimo, kuriame gausiai dalyvavo Lietuvos savanoriai ir šauliai, kraštas prijungtas prie Lietuvos.

Pagerbiant sukilimo dalyvių atminimą, į pirmąjį naktinį žygį 2002 m. išsirengė grupelė entuziastų. O šiemet žygeivių sulaukta rekordiškai daug – per 3 tūkst. Kas 4 metus žygiuojama vienu iš 4 maršrutų – Kretingos, Priekulės, Gargždų arba, kaip šiemet, iš Palangos.

Žygeivių priešakyje numatytu maršrutu, kuris prasidėjo pajūriu ir tęsėsi miško takais, žygiavo krašto savanoriai, šauliai. Jauniausiam žygio dalyviui – 10, vyriausiam – 81. Vidutiniškai 25 km atstumą dalyviai įveikia per pusšeštos valandos, tad pirmieji  Klaipėdą pasiekė apie 3, paskutinieji – apie 7 val. ryto.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.